Skocz do zawartości

Wokół Jezior (Mała Pętla)

trasa: Ślesin - Głębockie Pierwsze - Witalisów - Żółwieniec - Ostrowy - Ślesin

 

Długość: 12,5 km
Średni czas przejazdu: 0,50 h
Oznakowanie: kolor zielonyZARZĄDCA SZLAKU:
Gmina Ślesin
ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
tel. +48 63 270 40 11 wew. 231
www.slesin.pl
promocja@slesin.pl
 


OPIS SZLAKU:

0,0 km
Ślesin. Szlak rozpoczyna się na promenadzie widokowej w parku miejskim. Jedziemy w kierunku mostu, za którym zjeżdżamy szlakiem w dół, jadąc wzdłuż jeziora wjeżdżamy w las.

2,2 km
Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej jedziemy drogą asfaltową. Po ok. 1 km docieramy do mostu na kanale zrzutowym. Jedziemy drogą asfaltową przez miejscowość Głębockie Pierwsze.

5,0 km
Wjeżdżamy do miejscowości Witalisów. Zakręt. Droga asfaltowa skręca w prawo, a my zjeżdżamy na polną drogę. Na rozwidleniu szlaku skręcamy w lewo. Jedziemy polną drogą.

6,6 km
Żółwieniec. Dojeżdżamy do mostu na kanale Warta-Gopło. Przy moście możemy obejrzeć bunkry z okresu II Wojny Światowej. Za mostem skręcamy w lewo jadąc cały czas polną drogą. Po lewej mijamy maszt radiowo-telewizyjny.

8,0 km
Docieramy do Stanisławowa. Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Jedziemy dalej tą drogą mając cały czas po lewej stronie Jezioro Ślesińskie.

10,3 km
Dojeżdżamy do drogi Skulsk - Ślesin. Skręcamy w lewo do Ślesina. Przejeżdżając przez Ślesin po lewej mijamy kościół i obelisk postawiony ku pamięci Jana Pawła II. Za obeliskiem skręcamy w lewo.

12,5 km
Szlak kończy się na promenadzie w parku.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting