Skocz do zawartości

Atrakcje gminy Skulsk

  trasa: Warzymowo – Kolonia Warzymowska – Lisewo – Czartowo – Popielewo II – Paniewo – Skulska Wieś – Skulsk


Długość:
15,7 km
Średni czas przejazdu: 1,10 h
Oznakowanie: kolor niebieski


ZARZĄDCA SZLAKU:
Urząd Gminy w Skulsku
ul. Targowa 2
62-560 Skulsk
tel. +48 63 268 20 18
www.gmina-skulsk.pl
ug.skulsk@wp.pl

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku znajduje się przy zabytkowym kościele w Warzymowie, skąd wyruszamy na zachód drogą asfaltową, prowadzącą pod górę i po 500 m skręcamy w lewo. Jedziemy ok. 2,5 km w kierunku Koszewa. Przejeżdżamy przez Kolonię Warzymowską i dojeżdżamy do skrzyżowania.

2,90 km
Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Po ok. 2,9 km dojeżdżamy do miejscowości Lisewo, w której znajduję się zabytkowy pałacyk. Po dotarciu do drogi krajowej nr 25 kierujemy się w lewo i po przejechaniu 350 m (na drugim skrzyżowaniu dróg) skręcamy w prawo w drogę asfaltową prowadzącą do wsi Czartowo. Po ok. 1,2 km wjeżdżamy do Czartowa. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto zjeżdżając z drogi asfaltowej w drogę gruntową. Po ok. 1,5 km skręcamy w prawo w drogę asfaltową prowadzącą Popielewa II. Po ok. 350 metrów wjeżdżamy do Popielewa II, w którym można zobaczyć odnowioną drewnianą kapliczkę św. Antoniego oraz odrestaurowany park.

9,17 km
Po ok. 1,5 km skręcamy w prawo. Docieramy do Paniewa. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy drogą asfaltową przez następne 1,6 km dojeżdżając do skrzyżowania w miejscowości Skulska Wieś. Skręcamy w prawo i po 280 metrach dojeżdżamy do zabytkowego cmentarza w Skulsku.

13,35 km
Drogą krajową nr 25 wjeżdżamy do Skulska. Po prawej mijamy sanktuarium z XV-wieczną pietą Matki Bożej Bolesnej. Po lewej z kolei jezioro Skulska Wieś. Na głównym
skrzyżowaniu skręcamy w lewo i po ok. 1 km docieramy do skraju lasu. Skręcamy w lewo w kierunku plaży, do której docieramy po przejechaniu 250 metrów drogą prowadzącą dość stromo w dół. Tu kończy się szlak niebieski. Na plaży można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt pływający, skorzystać z wodnego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. Można także pospacerować ścieżką edukacyjno-przyrodniczą prowadzącą do centrum Skulska.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting