Skocz do zawartości

Nurkowanie

Jezioro Budzisławskie
Powierzchnia: 140,8 ha
Głębokość maksymalna: 35,2 m
 
Opis:
Położone w gm. Kleczew, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, przyciąga zaliczaną do pierwszej klasy czystości wodą. Linia brzegowa jest urozmaicona i dobrze rozwinięta, pas trzcin w większości miejsc jest niewielki i nie utrudnia dostępu do jeziora. Jezioro podzielone jest jakby na dwie części. Mniejsza południowo-zachodnia jest płytka i niemal całkowicie pokryta roślinnością. Część północno-wschodnia osiąga ok. 35-metrową głębokość. W niektórych porach roku przejrzystość wody sięga ponad 10 m.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Trębach Starych znajduje się baza nurkowa "Diver24”.

W sezonie letnim czynna jest bez przerwy, ale po wcześniejszym uzgodnieniu, działa również po sezonie. Lokalizacja bazy umożliwia pełen wachlarz usług: od ładowania butli, wypożyczania sprzętu, szkolenia nurkowego do zakwaterowania lub organizacji imprez integracyjnych.

Oprócz pełnej obsługi nurkowej i atrakcji podwodnych przygotowano specjalne podwodne platformy do ćwiczeń. Na tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji zanurzyć się pod wodą, czekają instruktorzy.  

Wielogatunkowa roślinność podwodna (występująca do głębokości ok. 6-7 m) oraz różne gatunki ryb (m.in. szczupaki, węgorze i okonie) zapewniają niezapomniane wrażenia. Na amatorów nurkowania czeka stale powiększający się podwodny tor przeszkód z zatopionym imitacjami wraków: kajakiem, dzwonem lub 2-metrowej wysokości posągiem Matki Boskiej leżącym na głębokości 13 m. Przy ośrodku znajduje się strzeżone, wytyczone bojkami kąpielisko z pomostem widokowym, a na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której można wypożyczyć: rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe. Na stanie wypożyczalni są również rowery, które ułatwią zwiedzanie okolic Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
 
Baza Nurkowa „Diver24” -  Jezioro Budzisławskie
OSiR Tręby Stare
62-541 Budzisław Kościelny
tel. +48 605 660 237

Centrum Nurkowe DEEPDIVING
u.Prymasa Stefana Wyszyńskiego 9
62-561 Ślesin
gsm: +48 535 998 661
www.deepdivingslesin.pl
Centrum prowadzi szkolenia, organizuje wycieczki nurkowe, zapewnia napełnianie butli oraz obsługę instruktorską, wypożycza sprzęt do nurkowania. Dysponuje bazą nurkową w Honoratce (zbiornik po odkrywce Pątnó), gdzie dostępne jest aż 9 podwodnych torów.

Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych
ul. Zofii Urbanowskiej 16
62-500 Konin
gsm. (+48) 605 897 906

Centrum Nurkowe „Diver24”
ul. Bukowska 109 a
60-567 Poznań
tel./fax. (+48) 61 853 09 97
www.diver24.pl
info@diver24.info
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting