Skocz do zawartości

Ślesin - Ignacewo - Ślesin

trasa: Ślesin - Leśnictwo - Ignacewo - Pogorzele - Smólniki - Bylew - Stary Licheń - Kępa - Wąsosze - Półwiosek Stary - Ślesin

Mapa szlaku rowerowego Ślesin - Ignacewo - Ślesin
Długość: 31,0 km
Średni czas przejazdu: 2,00 h
Oznakowanie: kolor czarnyZARZĄDCA SZLAKU:
Gmina Ślesin
ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
tel. +48 63 270 40 11 wew. 231
www.slesin.pl
promocja@slesin.pl
 

 


OPIS SZLAKU:

0,0 km
Ślesin. Szlak rozpoczyna się na rynku przy pomniku Świętej Rodziny. Następnie jadąc ul. Plac Wolności w kierunku wschodnim dojeżdżamy do ul. Napoleona. Przejeżdżamy pod Bramą Napoleona kierując się w stronę mostu. Po 700 m dojeżdżamy do niewielkiego sosnowego lasu, w którym znajduję się pomnik pomordowanych Polaków w 1939 r. Dalej szlak wiedzie na wschód, mijając miejscowość Półwiosek Lubstowski.

2,8 km
W Tokarach wjeżdżamy na most kanału zrzutowego wód dużego obiegu chłodniczego konińskich elektrowni. Za zabudowaniami skręcamy w lewo na polną drogę. Po 300 m docieramy do usytuowanego w lesie pomnika pojednania polsko - niemieckiego. Wracamy do głównej drogi na szlak.

3,5 km
Przed nami jazda szosą między ścianą lasu. Dojeżdżamy do Leśnictwa. Przejeżdżam na wprost skrzyżowanie z lokalną drogą.

7,8 km
Docieramy do Ignacewa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. We wsi Pogorzele skręcamy w lewo. Przed nami odsłania się otwarty widok w kierunku południowym. Po lewej stronie zwałowisko.

9,6 km
Skręcamy w prawo, a po ok 500 m w lewo. Dalej jedziemy prosto.

11,5 km
Docieramy do lasu, skręt w lewo. Po prawej stronie spory sosnowy las. Po ok. 500 m skręt w prawo. Docieramy do miejscowości Pogoń Gosławicka. Jedziemy wzdłuż wioski.

13,4 km
Za wsią przecinamy tory kolejowe, podążamy pod górkę asfaltową drogą. Mijamy kapliczkę, na niewielkim wzniesieniu otwiera się rozległy widok na panoramę Doliny Grójeckiej. Docieramy do kolejnego lasu. Mijamy skrzyżowania z leśnymi drogami.

16,7 km
Tuż za lasem dojazd do głównej drogi. Skręt w prawo. Przed nami pierwsze zabudowania Starego Lichenia. W oddali widać Bazylikę. Jadąc ul. Kard. St. Wyszyńskiego obserwujemy wieżę kościoła św. Doroty.

18,1 km
Jesteśmy w centrum Starego Lichenia. Szlak na rozwidleniu skręca w lewo. Jedziemy obok murów Sanktuarium Maryjnego. Na rondzie, skręcamy w lewo w kierunku Konina. Po lewej stronie mijamy budynek Straży Pożarnej, po prawej kaplica, wewnątrz której znajduje się romański krzyż. Skręcamy w prawo w ul. Gosławicką.

19,5 km
Zabudowa staje się coraz bardziej rozproszona. Jedziemy szosą wzdłuż Jeziora Licheńskiego.

22,3 km
Za kanałem zrzutowym małego obiegu chłodniczego, który wpada do jeziora Licheńskiego zaczyna się kręta droga. Mijamy skrzyżowania z polnymi drogami pamiętając, że cały czas jedziemy drogą asfaltową.

23,4 km
Kępa. Dojeżdżamy do drogi głównej. Szlak prowadzi prosto na północ. W oddali po prawej stronie widnieje bazylika, po lewej długie Jezioro Wąsosko-Mikorzyńskie.

26,3 km
Jedziemy prosto przez Wąsosze. Na skraju wsi docieramy do kościoła parafialnego. Na rozwidleniu dróg jedziemy prosto, wzdłuż jeziora. Mijamy cmentarz i okazały dąb.

27,5 km
Kolejne rozwidlenie - szlak skręca w lewo, a następnie w prawo. Jesteśmy w Półwiosku Starym. Podążamy prosto do Różopola.

29,5 km
Mijamy nieduży sosnowy las. Na skraju lasu znajduje się obelisk upamiętniający cmentarz żydowski. Po 100 m na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Dojeżdżamy do drogi nr 263, skręcamy w lewo do Ślesina. Jedziemy fragmentem początkowym szlaku.

31,0 km
Ślesin. Parking przy Bramie Napoleona - koniec szlaku.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting