Skocz do zawartości

Cztery Jeziora

trasa: Wilczyn - Mrówki - Świętne - Suszewo - Osówiec - Szydłówiec - Anastazewo - Tręby Stare - Zygmuntowo - Wilczyn

Mapa szlaku rowerowego Cztery Jeziora
Długość: 28,7 km
Średni czas przejazdu: 2,00 h
Oznakowanie: kolor czarny


 
ZARZĄDCA SZLAKU:
Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego
ul. Park Powstańców Wielkopolskich 25/5
62-430 Powidz
tel. +48 63 277 76 909
zgppk@interia.pl

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Wilczyn. Początek szlaku przy pomniku. Stąd kierujemy się na północ i po 500 m skręcamy w lewo, w kierunku Jeziora Wilczyńskiego. Jedziemy drogą asfaltową mijając po drodze ośrodki i domki letniskowe usytuowane nad jeziorami.

3,6 km
Po prawej stronie, w widocznym miejscu postojowym możemy skręcić w prawo nad Jezioro Kownackie do Skansenu Archeologicznego w Mrówkach.

4,9 km
Skręcamy w prawo na przesmyk między Jeziorami Kownackim i Suszewskim. Po lewej stronie znajduje się grodzisko "Świętne". Po 600 m skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż Jeziora Suszewskiego.

7,5 km
Wieś Suszewo. Tutaj na skrzyżowaniu we wsi kierujemy się w prawo.

9,8 km
Osówiec. We wsi ciekawy dwór, otoczony parkiem. Na końcu wsi skręcamy w lewo, kierując się do Szydłowca.

12,0 km
Jesteśmy w Szydłowcu. Po ok. 1,5 km skręcamy lekko w lewo, a po 150 m
w prawo.

15,0 km
Wjeżdżamy na drogę asfaltową w Anastazewie i skręcamy w lewo. Po prawej mijamy nieczynny dworzec kolejki wąskotorowej. Po 200 m, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i dalej jedziemy wzdłuż Jeziora Budzisławskiego.

18,0 km
Wjeżdżamy do miejscowości Tręby Stare. Po lewej stronie mijamy duże letnisko nad Jeziorem Budzisławskim oraz ośrodek wczasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie. Skręcamy w lewo w stronę jeziora.

19,0 km
Jesteśmy we wsi Grabce. Jedziemy prosto wzdłuż jeziora. Na skrzyżowaniu dróg skręcamy w prawo i po ok. 1,1 km w lewo. Wjeżdżamy do wsi Zygmuntowo. Jedziemy prosto mając po lewej stronie Jezioro Wilczyńskiego.

28,7 km
Wilczyn. Tutaj kończy się nasza rowerowa trasa. Można zwiedzić kościół pw. św. Tekli lub pojechać ok. 700 m na południe do Wilczogóry, gdzie by zobaczyć zabytkowy kościół pw. św. Urszuli.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting