Skocz do zawartości

Powiat dla seniora

Powiat dla seniorów

Seniorko i seniorze!
 
Jeśli trafiliście na tę stronę przypadkiem, to macie szczęście. A może wiedzieliście, że Powiat Koniński, to miejsce przyjazne seniorom? W tym wypadku też macie szczęście!
To tutaj – w powiecie konińskim – możecie poczuć się dobrze, bezpiecznie, swobodnie. Tak jak wielu turystów-seniorów, którzy odwiedzają nasz region. Niektórzy przyjeżdżają wypocząć na Wielkiej Pętli Wielkopolski – wyjątkowym szlaku wodnym, który w naszym powiecie łączy piękną, malowniczo meandrującą rzekę Wartę z jeziorem Gopło.
 
Seniorzy bardzo lubią też Licheń i sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Tam znajdują zieleń, czyste powietrze oraz potrzebną do odpoczynku i modlitwy ciszę.
 
Powiat koniński to także znakomite miejsce uprawiania aktywnej turystyki rowerowej. Szlaki rowerowe w powiecie znajdziecie na naszej stronie internetowej.
Wiemy, że wielu z was zamiast roweru wybiera marsz z kijkami, czyli nordic walking. Proponujemy, więc spacer na Złotą Górę i podziwianie okolicy z wybudowanej w 2014 roku pięknej wieży widokowej. Inne ciekawe propozycje znajdziecie w zakładce Turystyka.
 
Powiat Koniński promuje się hasłem ENERGIA POKOLEŃ, ponieważ głośno i wyraźnie zachęcamy seniorów do odwiedzania naszego regionu oraz osiedlania się tutaj. Swoją ofertę kierujemy także do inwestorów z branży deweloperskiej – centrum Polski to idealne miejsce do budowy osiedli i niewielkich, tanich domów dla seniorów.
 
Jeśli, więc macie  60+, 70+, a nawet 80+, śmiało klikajcie po senioralnej zakładce, dowiadując się wielu ciekawych dla Was informacji. A jeśli macie choć trochę wolnego czasu – zapraszamy do Powiatu Konińskiego!
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting