Skocz do zawartości

Kalendarium wydarzeń

20-26 maj 2024 r.

20.05.
Fundacja Per Musicam i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprosili do Domu Zemełki na spotkanie z kompozytorką Grażyną Pstrokońską-Nawratil. W wydarzeniu wzięła udział Ewelina Rapeła, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym.

21.05.
Starosta Koniński Katarzyna Fryza uczestniczyła w V Konferencji Naukowej Zdrowie- Sport- Uroda „Wiosna w jesieni życia” w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Celem wydarzenia była prezentacja dorobku naukowego, doświadczeń praktycznych oraz wymiana poglądów dotyczących współczesnej geriatrii.

22.05.
CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie zaprosiła na konferencję „Bez relacji nie ma edukacji”. W wydarzeniu wziął udział Krzysztof Czajkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym.

23.05.
W Akademii Nauk Stosowanych w Koninie odbyła się debata oksfordzka pt. „Czy Wincenty Witos był jednym z Ojców Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej?”, którą przygotowali i poprowadzili uczniowie z konińskiego liceum. Po dyskursie głos zabrał prof. dr Józef Zych – prawnik konstytucjonalista, były marszałek Sejmu RP, ikona polskiego parlamentaryzmu, a także współtwórca wniosku kasacyjnego w procesie brzeskim. W wydarzeniu wzięli udział również Starosta Koniński Katarzyna Fryza oraz Krzysztof Czajkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym.

Powiatowa Rada Seniorów Powiatu Konińskiego zaprosiła do Domu Kultury w Sławsku, gm. Rzgów na „Powiatowe Obchody Dnia Matki i Ojca”. Podczas uroczystości Starosta Koniński Katarzyna Fryza podziękowała Radzie za organizację wydarzenia, a także złożyła najlepsze życzenia rodzicom, podkreślając, że wdzięczność dla nich warto wyrażać codziennie: za ich miłość, lata poświęcenia i codzienną troskę.

24.05.
Dyrektor WSCKZiU w Koninie zaprosił na Konkurs kosmetyczny makijażu i stylizacji „Znaki zodiaku”. W konińskim Medyku spotkali się przedstawiciele „siostrzanych” szkół z Wielkopolski oraz województwa kujawsko-pomorskiego, by pokazać swoje umiejętności zawodowe i wziąć udział w rywalizacji międzyszkolnej, kończącej się prezentacją stylizacji i makijażu inspirowanych znakami zodiaku. W wydarzeniu wziął udział Krzysztof Czajkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym.

Starosta Koniński Katarzyna Fryza i Sekretarz Powiatu Mirosław Kruszyński uczestniczyli w Obchodach Święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.

25.05.
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Andrzej Perkowski oraz Krzysztof Czajkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym wzięli udział w Pikniku „Wracamy do korzeni Państwa Polskiego” zorganizowanym przez Klub Emerytów i Rencistów „Senior” w Skulsku.

Klub HDK Polskiego Czerwonego Krzyża im. św. Jana Pawła II w Ślesinie zaprosił na uroczystość nadania sztandaru. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Koniński Katarzyna Fryza oraz Wicestarosta Koniński Władysław Kocaj. Z okazji tej doniosłej uroczystości, Starosta - w imieniu władz powiatu konińskiego - złożyła Panu Prezesowi i Członkom Klubu serdeczne gratulacje i podziękowania: „Sztandar jest symbolem honoru i oddania dla idei krwiodawstwa. Uroczystość jego nadania ma wymiar historyczny i stanowi najwyższe wyróżnienie dla tradycji i zasług Klubu. Dzięki Państwa działalności wielu mieszkańców naszego powiatu otrzymało szansę na „nowe życie”.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting