Skocz do zawartości

Kalendarium wydarzeń

15-21 lipiec 2024 r.

16.07

Starosta koniński Katarzyna Fryza wzięła udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu "Droga do zatrudnienia po węglu", które odbyło się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie.

17.07
Na zaproszenie wojewody wielkopolskiego, starosta koniński Katarzyna Fryza wzięła udzial w spotkaniu, w którym uczesniczyli również starostowie oraz prezydenci miast na prawach powiatu. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

18.07
Starosta koniński Katarzyna Fryza wzięła udział w spotkaniu z ministrą Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W spotkaniu dotyczącym Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności omówiono możliwości wykorzystania funduszy europejskich  przez samorządy.

19.07
Przedstawiciele powiatu: starosta koniński Katarzyna Fryza, wicestarosta koniński Władysław Kocaj oraz skarbnik  Radzisław Kozłowski wzięli udział w uroczystym podpisaniu umowy o dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Zielona Przestrzeń – zagospodarowanie terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale”. Umowę zawarto pomiędzy Powiatem Konińskim a Województwem Wielkopolskim. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego reprezentował Jacek Bogusławski członek zarządu Województwa Wielkopolskiego.
8-14 lipiec 2024 r.

10.07.
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski zaprosił na forum pod nazwą „Wielkopolska Wieś Europejska” organizowanego z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Rychwale. Powiat koniński podczas forum rezprezentowali Wicestarosta Koniński Władysław Kocaj, Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego Żanetta Matlewska oraz Członek Zarządu Powiatu Konińskiego Ryszard Nawrocki. 

12.07.
Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu w wojewódzkich obchodach Święta Policji uczestniczył Wicestarosta Koniński Władysław Kocaj. Podczas uroczystości z rąk nadinsp. Romana Kustera  I zastępcy Komendanta Głównego Policji, odebrał on brązowy medal „Za zasługi dla Policji”, który przyznawany jest za szczególne zaangażowanie w realizację zadań Policji. Wydarzenie odbyło się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting