Skocz do zawartości

Kalendarium wydarzeń

13-19 maj 2024 r.

14.05.

Starosta Koniński Katarzyna Fryza wzięła udział w konferencji „Droga do zatrudnieniu po węglu”, która odbyła się w CKiS Oskard w Koninie. Podczas wydarzenia zaprezentowano film o transformacji energetycznej GK ZE PAK oraz animację prezentującą Projekt „Droga do zatrudnienia po węglu”. W części panelowej rozmawiano między innymi o tym, jaki jest potencjał gospodarki Wielkopolski Wschodniej do budowy stabilnego i odpornego rynku pracy.

15.05.
Wójt Gminy Rzgów, Prezes OSP w Kowalewku i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie zaprosili na uroczystość z okazji rocznicy 175. urodzin oraz imienin pisarki Zofii Urbanowskiej. Podczas spotkania w Domu Kultury w Kowalewku radny powiatu konińskiego Wojciech Koszal odczytał list Starosty Konińskiego Katarzyny Fryzy, w którym podkreśliła Ona jak niezwykle ważną rolę odgrywa propagowanie wartości poszanowania własnej tradycji i kultury, a także pielęgnowanie pamięci o polskiej autorce popularnych powieści dla dzieci i młodzieży.

18.05.
Prezes Zarządu OSP Konin-Starówka, Komendant PSP w Koninie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowo-Ziemskiego ZOSP RP w Koninie zaprosili na Uroczysty apel z okazji 150-lecia powstania OSP Konin-Starówka oraz obchodów Dnia Strażaka Konin 2024. W wydarzeniu wziął udział Ryszard Nawrocki, Członek Zarządu Powiatu Konińskiego.
Wręczył On odznaki honorowe „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Tytuły otrzymali: Mariusz Batorski – dowódca zmiany oraz Michał Perczyński – dowódca sekcji w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, działacze społeczni, w uznaniu za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego w powiecie konińskim, a w szczególności za promowanie idei działalności ochotniczych straży pożarnych.

19.05.
Starosta Koniński Katarzyna Fryza oraz Wicestarosta Koniński Władysław Kocaj uczestniczyli w 25. Ogólnopolskich Targach Wierzby i Wikliny „Salix” połączonych z 32. Dniami Wierzbinka. Do Wierzbinka zawitali wystawcy wyrobów z wikliny, wierzby, kamienia, drewna, słomy czy gliny. Tradycyjnie najlepsze stoiska podczas targów zostały nagrodzone. Puchar Starosty otrzymała malarka Barbara Lisiak-Struglińska z Konina.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting