Skocz do zawartości

Wielka Pętla Wielkopolski

Jezioro Wąsosko-MikorzyńskieZachęcamy do uprawiania aktywnej turystyki i do obcowania z jednym z potężnych żywiołów, jakim jest woda, której atuty od lat odkrywają mieszkańcy tego regionu i przybywający tu z różnych zakątków kraju – dotyczy to każdej grupy wiekowej. Młodzi chętniej uprawiają sporty motorowodne, natomiast do żeglarstwa, kajakarstwa, płetwonurkowania czy wędkarstwa zachęcamy wszystkich, także dojrzałych, określanych popularnie jako 50+.
 
Żeglarzy powiat koniński zaprasza do flisu szlakiem wodnym Warta-Gopło. Jeziora konińskie połączone kanałami, z zagospodarowaną linią brzegową, to miejsca od wielu lat chętnie odwiedzane przez „ludzi wody”. Ale nie tylko oni doceniają to miejsce.
 
Także motorowodniacy i windsurferzy wiedzą, że otwarte przestrzenie polodowcowych jezior sprzyjają uprawianiu sportów wodnych gwarantując sporą dawkę emocji.

Kajakarzy kusi przede wszystkim spływna rzeka Warta, polecamy też ciekawe miejsca dla bardziej wyrafinowanych miłośników wiosłowania.
 
Amatorów wędkowania namawiamy, by oprócz karpia, płoci, czy szczupaka spróbowali w konińskich akwenach złapać nierzadko tu występujące: jesiotry, węgorze czy nawet amury.
 
Gwarantujemy niezapomniane przeżycia na akwenach wodnych i rzekach Ziemi Konińskiej. Zapraszamy do odwiedzenia Ziemi Konińskiej wszystkich, którzy z wodą wiążą swój wolny czas i pragną urzeczywistnić swoje przeżycia. Zapewniamy moc atrakcji i wspaniały wypoczynek!
 

Link przekierowującu do strony Wielkiej Pętli Wielkopolski"Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski" to nazwa projektu realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami (w tym z Powiatem Konińskim, miastem Konin, gminą Ślesin i gminą Skulsk) oraz dwoma instytucjami z terenu Wielkopolski.

Projekt przewidywał m.in. opracowanie spójnej linii wydawnictw o Wielkiej Pętli Wielkopolski dostępnych w 3 językach (wszystkie wydawnictwa w formie cyfrowej do pobrania i wydrukowania znajdują się w wirtualnej bibliotece WOT oraz powstanie aplikacji na urządzenia mobilne ułatwiającej planowanie wizyty na Wielkiej Pętli Wielkopolski (aplikacja do pobrania ze strony www.wielka-petla.pl).

Projekt dofinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Więcej informacji na stronie projektu Wielkiej Pętli Wielkopolski: www.wielka-petla.pl
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting