Skocz do zawartości

Gawrony - Ostrowąż - Ślesin

trasa: Gawrony - Młynek - Przyłubie - Skulsk - Buszkowo Parcele - Ościsłowo - Marianowo - Ostrowąż - Biskupie - Florentynowo - Lizawy - Mikorzyn - Dąbrowa Duża - Honoratka - Łężyn - Niedźwiady - Wygoda - Kolebki - Ślesin

Mapa szlaku rowerowego Gawrony - Ostrowąż - Ślesin

Długość: 37,7 km
Średni czas przejazdu: 2,30 h
Oznakowanie: kolor czerwony

ZARZĄDCA SZLAKU:
Gmina Ślesin
ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
tel. +48 63 270 40 11 wew. 231
www.slesin.pl
promocja@slesin.pl

 
OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku w miejscowości Gawrony (można dojechać szlakiem zielonym ze Ślesin). Jedziemy drogą asfaltową przez miejscowość. Po ok. 1 km zjeżdżamy w prawo w polną drogę. Mijamy miejscowość Młynek.
 

2,5 km
Polną drogą docieramy do Przyłubia. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo. Po ok. 600 m zjeżdżamy w lewo na polną drogę.

5,3 km
Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Jedziemy prosto wśród pól.

7,0 km
Wjeżdżamy do Skulska. Jedziemy przez centrum miejscowości, skręcamy w lewo. Następnie dojeżdżamy do głównego skrzyżowania, przez który jedziemy na wprost. Z lewej strony mijamy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, a po prawej jezioro Skulska Wieś.

8,6 km
Na wysokości cmentarza skręcamy w lewo. Podążamy w kierunku Buszkowa. Początkowo jedziemy wśród rozproszonej zabudowy.

14,1 km
Przejeżdżamy przez miejscowość Ościsłowo. Obok remizy OSP zjeżdżamy w szutrową drogę. Po przejechaniu około 1 km droga prowadzi przez gęsty las.

16,5 km
Dojeżdżamy do asfaltowej drogi w Marianowie. Skręcamy w prawo. Po ok. 800 m dojeżdżamy do Ostrowąża. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy przez centrum miejscowości, po prawej stronie mijamy zabytkowy drewniany kościół.

21,4 km
Jedziemy przez miejscowość Biskupie. Po prawej stronie mijamy dwór wraz z parkiem i zabudowaniami gospodarczymi folwarku.

23,5 km
Docieramy do skrzyżowanie z drogą Ślesin - Kleczew. Jedziemy prosto wśród pól. Mijamy Florentynowo, Sławęcin. Skręcamy w lewo.

27,0 km
Jesteśmy w Dąbrowie Małej. Jedziemy drogą obok sztucznego zbiornika. Po 2 km docieramy do Mikorzyna.

28,8 km
Zjeżdżamy z drogi asfaltowej skręcając w prawo. Jedziemy polną drogą mając po prawej stronie zbiornik. W miejscowości znajduje się dużo ośrodków wczasowych. Warto się zatrzymać i odpocząć na plaży.

30,0 km
Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Skręcamy w prawo. Droga kluczy. Po ok. 1 km skręcamy w lewo. W miejscowości Honoratka mijamy zakład ceramiki budowlanej. Droga skręca w lewo.

34,7 km
Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą nr 25. Jedziemy prosto wzdłuż linii brzegowej Jeziora Wąsoskiego.

35,6 km
Dojeżdżamy do linii kolejowej, za którą skręcamy w lewo. Pokonujemy most na przesmyku Jezior Wąsoskiego i Pątnowskiego. Po lewej wyspa Klary.

37,0 km
Skrzyżowanie, na którym skręcamy w lewo. Po ok. 1 km przejeżdżamy przez wiadukt, za którym skręcamy w prawo.

39,0 km
Dojeżdżamy do skraju lasu. Krótki odcinek jedziemy duktem leśnym. Po pewnym czasie skręcamy w lewo i drogą asfaltową jedziemy przez Niedźwiady Małe.

41,3 km
Jesteśmy w miejscowości Niedźwiady. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. A po 1,5 km przejeżdżamy mostem na kanale zrzutowym. Ok. 200 m za mostem skręcamy w prawo. Szlak czerwony łączy się ze szlakiem niebieskim. Przecinamy linię kolejową na Wygodzie. Jedziemy prosto mając po prawej Jezioro Licheńskie.

43,4 km
Zjeżdżamy z drogi skręcając w lewo. Szlaki rozdzielają się. Jedziemy polną drogą. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Po drugiej stronie widzimy kapliczkę. Jedziemy dalej prosto, skrajem lasu.

44,5 km
Skręcamy w lewo. Jedziemy cały czas duktem leśnym. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego. Jedziemy dalej prosto cały czas lasem.

49,3 km
Jeszcze raz skręcamy w lewo. Za około 200 metrów skręcamy w prawo i dalej jedziemy tym samym duktem. Dojeżdżamy do rozwidlenia polnych dróg i znowu skręcamy w lewo.

50,6 km
W końcu docieramy do drogi asfaltowej. Po prawo mijamy miejscowość Leśnictwo. Jedziemy prosto drogą asfaltową, którą docieramy do Kolebek. Pokonujemy most na kanale zrzutowym. Jedziemy prosto.

54,8 km
Dojeżdżamy do drogi Ślesin - Sompolno. Skręcamy w lewo. 700 m później szlak kończy się na promenadzie w parku.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting