Skocz do zawartości

Śladami Piasta Kołodzieja

  trasa: Warzymowo – Kolonia Warzymowska – Koszewo – Gawrony – Lisewo – Przyłubie – Koszewo – Warzymowo


Długość:
14,8 km
Średni czas przejazdu: 1,00 h
Oznakowanie: kolor czerwony


ZARZĄDCA SZLAKU:
Urząd Gminy w Skulsku
ul. Targowa 2
62-560 Skulsk
tel. +48 63 268 20 18
www.gmina-skulsk.pl
ug.skulsk@wp.pl
OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku znajduję się przy zabytkowym kościele w Warzymowie, skąd wyruszamy na zachód drogą asfaltową i po 500 metrach skręcamy w lewo. Jedziemy około 2,5 km w kierunku Koszowa. Przejeżdżamy przez Kolonię Warzymowską i jedziemy prosto przez skrzyżowania. Po lewej stronie w niewielkim skupisku drzew znajdziemy pozostałości młyna wodnego.

3,00 km
W odległości około 200 m od młyna wodnego skręcamy w prawo w drogę gruntową. Przejeżdżamy przez Koszewo. Po lewej stronie mijamy śluzę na Kanale Ślesińskim. Po przejechaniu około 2,2 km dojeżdżamy do drogi asfaltowej w m. Gawrony.

5,95 km
Skręcamy w prawo i drogą powiatową jedziemy około 2,5 km. Dojeżdżamy do drogi krajowej nr 25 w Lisewie, skręcamy w prawo, a następnie drogą krajową jedziemy 350 m, po czym skręcamy w prawo w stronę pałacyku w Lisewie.

8,80 km
Wyjeżdżając z Pałacyku w Lisewie skręcamy w prawo i drogą asfaltową przemierzamy ostatni etap trasy. Jadąc przez miejscowość Przyłubie po przejechaniu około 2,9 km dojeżdżamy do skrzyżowania dróg w miejscowości Koszewo i skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Warzymowo. Po około 2,5 km skręcamy w prawo i wracamy do kościoła w Warzymowie, gdzie kończy się szlak .
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting