Skocz do zawartości

Dla zdrowia

  trasa: Skulsk – Mniszki – Łuszczewo – Galiszewo – Skulsk


Długość:
12,65 km
Średni czas przejazdu: 0,50 h
Oznakowanie: kolor zielony


ZARZĄDCA SZLAKU:
Urząd Gminy w Skulsku
ul. Targowa 2
62-560 Skulsk
tel. +48 63 268 20 18
www.gmina-skulsk.pl
ug.skulsk@wp.pl
OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek trasy znajduje się na gminnej plaży w Skulsku, z której wyruszamy pod górę utwardzoną drogą. Po 250 m docieramy do drogi gminnej i skręcamy w lewo, w stronę
Mniszek. Jedziemy prosto ok. 1,6 km i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Po lewej mijamy stawy rybne i po ok. 1,1 km docieramy do zabytkowego dworku w Mniszkach.

3,02 km
Od dworu w Mniszkach kierujemy się na północny wschód i po przejechaniu ok. 2 km, po drodze częściowo asfaltowej i częściowo gruntowej, docieramy do granicy gminy Skulsk, która jednocześnie jest granicą dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Po ok. 1,5 km docieramy do Łuszczewa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i jedziemy około 600 m w kierunku zabytkowego parku, w którym mieści się dworek szlachecki.

7,12 km
Z Łuszczewa kierujemy się drogą powiatową w kierunku Galiszewa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i po ok. 400 m znowu w prawo. Jedziemy prosto najpierw drogą asfaltową, a później gruntową. Jadąc przez las docieramy do rozstaju dróg i skręcamy w lewo. Jedziemy wśród pól i docieramy do osiedla za lasem. Ponownie skręcamy w lewo na drogę asfaltową. Po ok. 600 m docieramy do skrzyżowania dróg gminnych i skręcamy w lewo. Dalej jedziemy przez 400 metrów i skręcamy w prawo na plażę w Skulsku, miejsce z którego wyruszyliśmy.
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting