Skocz do zawartości

Zarezerwuj wizytę w Wydziale Komunikacji

Ograniczenie obsługi bezpośredniej w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Koninie

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa klientów i personelu spowodowanego rosnącą liczbą zakażeń Covid-19 w naszym regionie od 19 października 2020 r. obsługa spraw związanych z rejestracją pojazdów, tj:
  • rejestracją pojazdów nowych i używanych,
  • wymianą dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na badanie techniczne,
  • zmianą danych technicznych pojazdu,
  • zmianą własności pojazdu,
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem tel. 632403274.

Obsługa spraw związanych z:
  • odbiorem stałych dowodów rejestracyjnych,
  • wyrejestrowaniem pojazdu z powodu demontażu,
  • czasowego wycofania pojazdów z ruchu i ich przywracania do ruchu,
  • zmian w dowodzie rejestracyjnym (hak, gaz, dopisanie współwłaściciela),
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem tel. 632403254.

Obsługa spraw związanych z wydawaniem praw jazdy, tj:
  • odbiorem praw jazdy,
  • wydaniem profilu kandydata na kierowcę,
  • zatrzymania oraz zwrotu prawa jazdy
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem tel. 632403262.

Obsługa spraw związanych z prowadzeniem działalności w zakresie:
  • stacji kontroli pojazdów,
  • ośrodków szkolenia kierowców,
  • transportu, przewozu rzeczy lub osób,
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem tel. 632403256.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form obsługi Klienta w sprawie zgłoszeń sprzedaży, nabycia pojazdów poprzez e-PUAP lub korespondencyjnie w formie papierowejna adres urzędu Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin. Wnioski i korespondencja nie wymagająca obecności osobistej (bez potwierdzenia wpływu), może zostać również złożona w skrzynce podawczej (urnie) znajdującej się w przedsionku głównego wejścia do urzędu.

Jak działa nowy system kolejkowy w Wydziale Komunikacji?

Za pomocą tylko kilku kliknięć, interesant może sam zająć miejsce w kolejce na konkretną datę i godzinę.

Wizytę można zarezerwować do wybranej przez siebie kolejki przez stronę bezkolejki.eu/spkonin. Należy wybrać, odpowiednią grupę spraw, a następnie zaznaczyć miesiąc, dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wymaganych danych oraz zapoznaniu się z regulaminem rezerwacji wizyt wybieramy przycisk "Rezerwuję". Po rezerwacji wyświetli się potwierdzenie rezerwacji.

Zanim zarezerwujesz termin, zapoznaj się z opisem procedury oraz z informacją o niezbędnych dokumentach wymaganych do załatwienia Twojej sprawy w zakładce Sprawy/Wykaz załatwianych spraw/ Wydział Komunikacji na stronie www.bip.powiat.konin.pl.

Po wypełnieniu formularza i zatwierdzeniu wprowadzonych danych wyświetli się potwierdzenie rezerwacji, które można wydrukować. W przypadku podania adresu e-mail i/lub numeru telefonu po wcześniejszej akceptacji regulaminu, system wyśle potwierdzenie rezerwacji wizyty na wskazany adres. W wybranym dniu, co najmniej 10 minut przed umówioną wizytą, należy potwierdzić umówioną wizytę w biletomacie umieszczonym na holu przy głównym wejściu do budynku Starostwa, wpisując numer identyfikacyjny przydzielony w trakcie procesu rejestracji.

UWAGA: Obowiązuje zasada jeden bilet = jedna sprawa.
Niepotwierdzenie wizyty przed zaplanowaną godziną powoduje anulowanie rezerwacji wizyty. Należy pamiętać, że umówiona wizyta na konkretną godzinę jest przybliżoną godziną obsługi.

O czym trzeba pamiętać?
  • Nie można się zarejestrować na bieżący dzień.
  • Rezerwując kolejkę, mamy do wyboru tylko godziny jeszcze przez nikogo niezarezerwowane.
  • Zamówiony, ale niewydrukowany do zadeklarowanego czasu bilet zostaje automatycznie anulowany.
  • W razie konieczności załatwienia kilku spraw z różnych grup (np. prawo jazdy i wydanie dowodu rejestracyjnego) należy zarezerwować osobne wizyty do odpowiedniej grupy spraw. Należy zwrócić uwagę, aby obie wizyty nie były rezerwowane na tą samą godzinę.