Skocz do zawartości

Dookoła Zbiornika Powa

trasa: Stare Miasto - Modła Królewska - Karsy - Golanka - Stare Miasto

Mapa szlaku rowerowego Dookoła Zbiornika Powa
Długość: 9,1 km
Średni czas przejazdu: 0,40 h
Oznakowanie: kolor niebieski



ZARZĄDCA SZLAKU:
Stowarzyszenie "SOLIDARNI w PARTNERSTWIE"
ul. Główna 3, 62-571 STARE MIASTO
tel. +48 665 550 131
www.sswp.com.pl
lgd@stare-miasto.pl
 

 

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Stare Miasto. Początek szlaku zaczyna się przy budynku Urzędu Gminy. Ruszamy w stronę kościoła św. Piotra i św. Pawła. Przed kościołem skręcamy w lewo, natomiast kolejne skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost.

1,8 km
Przecinamy ruchliwą drogę krajową nr 25 - zachować szczególną ostrożność! Dalej kierujemy się na południe. Po naszej lewej stronie zaczyna się pojawiać tafla zbiornika na rzece Powie. Przejeżdżamy wiaduktem nad autostradą A2.

3,3 km
Wjeżdżamy do Modły Królewskiej. Przed remizą OSP skręcamy w lewo, a po ok. 1 km ponownie skręcamy w lewą stronę. Po naszej lewej stronie roztacza się widok na zbiornik retencyjny na rzece Powie. Cały czas jedziemy drogą asfaltową.

4,9 km
Karsy. Przy remizie OSP skręcamy w lewą stronę. Przed nami 1 km jazdy na wprost drogą asfaltową. Na najbliższym skrzyżowaniu odbijamy w prawo. I po ok. 200 m znowu z prawo. Jedziemy prosto, po lewej stronie mając las.

6,4 km
Dojeżdżamy do drogi powiatowej we wsi Krągola. Skręcamy w lewą stronę i przejeżdżamy przez wiadukt nad autostradą A2. Dalej prosto.

8,5 km
Skręcamy w lewo na piaszczystą drogę między zabudowaniami. Dojeżdżamy do zapory. Wjazd na ścieżkę rowerową na zaporze. Na końcu zapory skręcamy w lewo na asfalt w stronę parkingu.

9,1 km
Koniec szlaku. Parking nad zaporą.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting