Skocz do zawartości

Ślesin - Sadlno - Skulsk

trasa: Ślesin - Półwiosek Lubstowski - Głębockie Pierwsze - Głębockie Drugie - Ignacewo - Wilcza Kłoda - Ruszkowo - Sadlno - Stefanowo - Racięcin - Talarkowo - Nowa Wieś - Przewóz - Mielnica Duża - Skulsk

Mapa szlaku rowerowego Ślesin - Sadlno - Skulsk

Długość: 31,4 km
Średni czas przejazdu: 2,00 h
Oznakowanie: kolor żółty
ZARZĄDCA SZLAKU:
Gmina Ślesin
ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
tel. +48 63 270 40 11 wew. 231
www.slesin.pl
promocja@slesin.pl
 

 OPIS SZLAKU:

0,0 km
Szlak rozpoczyna się na promenadzie widokowej w parku miejskim w Ślesinie. Jedziemy w kierunku mostu, za którym zjeżdżamy szlakiem w dół, jadąc wzdłuż jeziora wjeżdżamy w las.

2,2 km
Dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej jedziemy drogą asfaltową. Po ok. 1 km docieramy do mostu na kanale zrzutowym. Po lewo rozpościera się panorama Jeziora Ślesińskiego. Za mostem skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż ściany lasu po prawej stronie. Mijamy kolejno Głębockie Pierwsze i Głębockie Drugie.

6,3 km
Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Przecinamy ją i jedziemy dalej duktem leśnym.

8,5 km
Z leśnej drogi skręcamy w prawo na drogę asfaltową. Jesteśmy w Ignacewie. Po przejechaniu około 250 m na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy drogą asfaltową Pokonujemy mostek na rzece Noteć. Jedziemy dalej prosto.

10,5 km
W Wilczej Kłodzie skręcamy w lewo. Po przejechaniu około 300 m zjeżdżamy w polną drogę. Jedziemy wśród pól i lasów. Na skrzyżowanie polnych dróg skręcamy w lewo.

12,4 km
Dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Jedziemy dalej prosto i po ok. 1 km docieramy do Ruszkowa. Na skrzyżowaniu przy kapliczce skręcamy w prawo. Dalej jedziemy drogą powiatową.

16,6 km
Jesteśmy w Sadlnie. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Po 4 km docieramy do Racięcina. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Jedziemy dalej drogą asfaltową.

23,6 km
Znajdujemy się w Nowej Wsi (województwo kujawsko-pomorskie). Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jedziemy prosto ok. 4 km.

27,1 km
Przejeżdżamy przez Przewóz. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto. Po 500 m przejeżdżamy mostem na kanale Warta- Gopło. Docieramy do Mielnicy Dużej. Jedziemy dalej prosto (w lewo możemy skręcić na szlak zielony).

31,4 km
Wjeżdżamy do Skulska. Na skraju parku skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do szlaku czerwonego, koniec szlaku żółtego.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting