Od Kawnic w Dolinę Warty

Średni czas przejazdu: 1,20 h
Oznakowanie: kolor czarny

ZARZĄDCA SZLAKU:
Stowarzyszenie "SOLIDARNI w PARTNERSTWIE"
ul. Główna 3, 62-571 STARE MIASTO
www.sswp.com.pl
lgd@stare-miasto.pl

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku to Kawnice - wieś położona 6 km na zachód od Konina. Znajdujemy się przy kościele Matki Bożej Pocieszenia. Jedziemy drogą asfaltową przez wieś.

0,8 km
Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Dalej nadal jedziemy prosto. Po kilkuset metrach pod naszymi kolami nawierzchnia zmienia się - z asfaltowej na piaszczystą.

4,1 km
Za nami Głodowo. Rozjazd dróg - my kierujemy się w lewo. Po prawej stronie za drzew wyłania się Jezioro Głodowskie. Po 500 m dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Kierujemy się w prawo. Przed nami długi prosty odcinek.

5,0 km
Mijamy wieś Brzeźniak. Na skrzyżowaniu dróg skręcamy w lewo, w stronę Goliny.

7,9 km
Adamów. Kilometr dalej przejeżdżamy przez tory kolejowe. Za przejazdem kolejowym od razu skręcamy w prawo i podążamy drogą asfaltową wzdłuż torów.

10,2 km
Nawierzchnia asfaltowa przechodzi w piaszczystą. Po 100 m skręcamy w lewo. Spławie. Za zabudowaniami skręcamy w prawo. Podążamy polną drogą.

13,6 km
Przecinamy drogę krajową nr 92 - należy zachować szczególną ostrożność! Dalej kierujemy się na południe.

15,4 km
Na kolejnym rozjeździe musimy skręcić w lewo. Jadąc cały czas "asfaltówką" kierujemy się na Radolinę.

18,0 km
Jesteśmy w Radolinie. Przecinamy trasę nr 467 (Golina - Ciążeń). Dalej droga asfaltowa skręca w lewo. Zjeżdżamy lekko w dół. Początkowo pod kołami mamy "kocie łby" stopniowo przechodzące w polną drogę. Przez rozjazd polnych dróg przejeżdżamy prosto.

19,9 km
Koniec szlaku. Dojeżdżamy do międzygminnego szlaku rowerowego "Rowerowa Szóstka" (oznakowanie czerwone). Skręcając w lewo dojedziemy do Goliny, natomiast w prawo - do Sławska.