Skocz do zawartości

Konin - Grąblin

typ: szlak łącznikowy (fragment Pętli dookoła Konina)

Mapa łącznikowego szlaku rowerowego Konin - Grąblin

Długość: 12,7 km
Średni czas przejazdu: 0,50 h
Oznakowanie: kolor czarny

 

ZARZĄDCA SZLAKU:
POLSKIE TOWARZYSTWO
TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE O/Konin
ul. Kolejowa 11, 62-510 KONIN
tel. +48 63 242 39 80
(w każdy czwartek między 18.30 - 20.30)
www.konin.pttk.pl
oddzial@konin.pttk.pl 

OPIS SZLAKU:

0,0 km
Początek szlaku na rondzie przy dworcu PKP w Koninie. Jedziemy na wschód, wzdłuż ul. Kolejowej, po wybudowanej ścieżce rowerowej. Przejeżdżamy przez strzeżony przejazd kolejowy w ul. Torową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, i zaraz (na światłach) w lewo w ul. Przemysłową. Po kilkuset metrach skręcamy w prawo w ul. Leśną. Szlak prowadzi drogą asfaltową przez las.

5,0 km
W Rudzicy przejeżdżamy przez most na kanale Warta-Gopło. Po 400 metrach należy zwrócić uwagę na skręt drogi między zabudowaniami w lewo. Wąska asfaltowa drogą z ładnymi widokami prowadzi na północ między polami. Obok drogi w zaroślach dawnej żwirowni koniecznie trzeba obejrzeć pomnik przyrody - głaz "Olbrzym Anielewski".

7,3 km
Dojeżdżamy do Anielewa, dalej w prawo.

8,7 km
Przy zabudowaniach skręcamy w drogę asfaltową w lewo w stronę widocznego na wprost skraju lasu, przed którym skręcamy w prawo. Jedziemy prosto skrajem lasu. Momentami droga dość piaszczysta.

12,7 km
Szlakiem rowerowym w Grąblinie dojeżdżamy do drogi asfaltowej, gdzie spotykamy szlak okrężny "Dookoła Konina" w kolorze zielonym. Skręcając w lewo dojedziemy do bazyliki w Licheniu, natomiast w prawo na Złotą Górę.

© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting