Skocz do zawartości

Październik

Aktualności 2009 - październik

Ocalony Frycek zamieszka w konińskim parku

Ocalony Frycek zamieszka w konińskim parku

Już niebawem, koniński park stanie się nowym domem dla Frycka. We wtorek, 20 października, w Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie zamieszka Frycek, niegdyś koń sportowy, którego karierę w zawodach hippicznych zakończył uraz ścięgna.
czytaj więcej
Drużyna z Boguszyc - Mistrzem Powiatu Gimnazjalistów w Piłce Nożnej Chłopców.

Drużyna z Boguszyc - Mistrzem Powiatu Gimnazjalistów w Piłce Nożnej Chłopców.

13 października okazał się być szczęśliwą datą dla młodych piłkarzy z Boguszyc, którzy w tym dniu, zdobyli Mistrzostwo Powiatu Gimnazjalistów w Piłce Nożnej Chłopców.
czytaj więcej
Nauczycielom z powiatu konińskiego podziękowano w Sompolnie

Nauczycielom z powiatu konińskiego podziękowano w Sompolnie

Wdzięczność ze strony uczniów jest najpiękniejszym gestem, jaki spotkać może nauczyciela. Życzę, by tych wyrazów uznania było jak najwięcej - takimi słowami Andrzej Nowak, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego zwrócił się wczoraj do nauczycieli podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, podczas której Nagrodą Starosty Konińskiego uhonorowano ośmiu pedagogów odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.
czytaj więcej

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza

Nasza pisemna oferta składana potencjalnemu pracodawcy w większości przypadków decyduje o tym, czy zostaniemy w ogóle wzięci pod uwagę i zaproszeni na rozmowę. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które składały wiele aplikacji i nie było żadnego odzewu z drugiej strony. Dla nich przede wszystkim jest spotkanie informacyjne "Dokumenty aplikacyjne - skuteczna forma wstępnej autoprezentacji". Odbędzie się ono 23 października 2009 r. w godz. 10 - 13 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.
czytaj więcej

Na drodze Kramsk - Barce bezpieczniej i wygodniej

Powiat koniński zakończył przebudowę ponad 5 km odcinka drogi Kramsk - Wysokie - Barce. Wczoraj (15 października) miało miejsce oficjalne oddanie drogi do użytkowania.
czytaj więcej
Jubileusz ŚDS w Ślesinie

Jubileusz ŚDS w Ślesinie

Dla jednych tworzy pomost między szpitalem psychiatrycznym a życiem codziennym, innym otwiera okno na świat. Tak jednym zdaniem określić można rolę Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie, który 22 października świętować będzie jubileusz 5 - lecia działalności.
czytaj więcej
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting