Nauczycielom z powiatu konińskiego podziękowano w Sompolnie

Wdzięczność ze strony uczniów jest najpiękniejszym gestem, jaki spotkać może nauczyciela. Życzę, by tych wyrazów uznania było jak najwięcej - takimi słowami Andrzej Nowak, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego zwrócił się wczoraj do nauczycieli podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, podczas której Nagrodą Starosty Konińskiego uhonorowano ośmiu pedagogów odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.

Na spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyjechali do Sompolna przedstawiciele wszystkich powiatowych placówek oświatowych. Uroczysta gala w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych była przede wszystkim okazją do podziękowań i życzeń.

Andrzej Nowak, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego powołując się na słowa papieża Jana Pawła II podkreślił bardzo ważną rolę pedagogów w życiu młodych ludzi i życzył nauczycielom, aby jak najczęściej spotykała ich wdzięczność ze strony wychowanków.

Wicestarosta powiatu konińskiego Małgorzata Waszak składając życzenia dziękowała nauczycielom za, to że dbając o rozwój innych, wciąż podnoszą także swoje kwalifikacje. Zapewniła jednocześnie, że samorząd powiatowy nie ustaje w wysiłkach na rzecz poprawy bazy dydaktycznej, z jakiej korzystają uczniowie i nauczyciele. - Wkrótce, tutaj w Sompolnie, otworzymy kolejny kompleks szkolnych boisk sportowych, a także wybudujemy windę, która umożliwi korzystanie ze szkoły osobom niepełnosprawnym - mówiła Małgorzata Waszak.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był też okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Nagrodą Starosty Konińskiego uhonorowano: Marię Romańczuk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Małgorzatę Wysoką z Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie, Radosław Głoszkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, Violettę Szymczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz Emilię Gołębiowską-Kulik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. Nagrodę Starosty Konińskiego II stopnia wręczono Anna Nalewce-Jarmuż z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Przemysławowi Góralskiemu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz Żanecie Śledzińskiej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie trwający rok szkol
ny będzie ważny nie tylko ze względu na inwestycje, jakie będą realizowane w tej szkole. Placówka wraz ze szkołami z 4 europejskich krajów przystąpiła też do programu Comenius - Projekt "Magic Window". Logo tego programu odsłonili podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej wicestarosta koniński Małgorzata Waszak i Jacek Żerkowski, dyrektor ZSP w Sompolnie.

Nauczycielom z powiatu konińskiego podziękowano w Sompolnie