Skocz do zawartości

Inne wydawnictwa - 2011 rok

Inne wydawnictwa - 2011 rok

Artykuły sponsorowane:

Wiadomości Turystyczne
16-31 marca 2011 r.

Rowerem w konińskim – Dla ciala i ducha (pdf)

Rowerem w konińskim – Dla ciala i duchaPisząc o turystyce rowerowej w powiecie konińskim można wymienić ponad 600 kilometrów szlaków i tras rowerowych, podać ich kolorystyczne oznaczenie, lokalizację i liczbą miejsc postojowych. Ale to nie te dane sprawiają, że cykliści z konińskiego, Wielkopolski, czy też całego kraju przemierzają tę okolicę  na dwóch kółkach.


 

Wiadomości Turystyczne 6(228)


Welcome to Poznań & Wielkopolska
- kwiecień 2011 r.

Powiat Koniński dla ciała i ducha (pdf)

Powiat Koniński dla ciała i ducha Licheń z sanktuarium i całą infrastrukturą noclegową jest dziś jednym z najważniejszych miejsc na mapie turystycznej powiatu. (...) Nie wszyscy jednak wiedzą, że miejsce to może być także znakomitym punktem do rozpoczęcia aktywnej turystyki na Ziemi Konińskiej.


 

Welome to Poznań - kwiecień 2011

Welcome to Poznań & Wielkopolska
- wrzesień 2011 r.

Turystyka świetny biznes (pdf)

Turystyka świetny biznesMiliony euro w połączeniu z zainwestowanymi milionami złotówek sprawiły, że to turystyka jest po energetyce drugą siłą konińskiej gospodarki. I to taką, która wciąż mocno się rozwija.

 

Welome to Poznań - wrzesień 2011


Powstanie Styczniowe na Ziemi Konińskiej (pdf)

Powstanie Styczniowe na Ziemi Konińskiej150. rocznica wybuchu powstania styczniowego to doskonały moment, by przypomnieć czym jest niepodległość, patriotyzm i wolność dla naszego narodu. To chwila zadumy i zastanowienia nad tym, jaka jest cena suwerenności narodowej. 


Szlak Piastów - Szlak Jagiellonów (pdf)
Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej…

Szlak Piastów - Szlak JagiellonówZiemia Konińska w Rocznikach czyli kronikach sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza (zm. 1480), naszego najwybitniejszego dziejopisa była tematem do którego często powracał autor. To dzieło, które uznaje się za najwybitniejszą kronikę średniowiecznej Europy i zarazem dzieło, które oddziela tę epokę od Odrodzenia. Roczniki – zwłaszcza jego pierwszą księgę nazwaną Chorografią, zawierającą dokładny jak na owe czasu opis ziem polskich, rzek, jezior, puszczy itd., można uznać także za pierwszy polski „przewodnik” po ziemiach Królestwa Polskiego w dobie największego jego rozkwitu...


 
Śladami Jana Długosza po Ziemi Konińskiej…


Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej

Wodna przygoda na Ziemi KonińskiejPo raz drugi zachęcamy do uprawiania aktywnej turystyki. Tym razem gwarantujemy niezapomniane przeżycia na akwenach wodnych i rzekach Ziemi Konińskiej. Zachęcamy do obcowania z jednym z potężnych żywiołów, jakim jest woda, której atuty od lat odkrywają mieszkańcy tego regionu i przybywający tu z różnych zakątków kraju. 

Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting