Skocz do zawartości

Inne wydawnictwa - 2010 rok

Inne wydawnictwa - 2010 rok


Wydawnictwa własne:

Współpraca bez granic. Powiat koniński - Ilm Kreis (pdf)

Współpraca bez granic. Powiat koniński - Ilm Kreis (okładka)Już od roku 2002 powiat Ilm i powiat koniński podtrzymują i rozwijają międzynarodowe stosunki partnerskie w obszarze kulturowym poprzez wzajemne wizyty i różnorodne działania. (...) Niniejsza publikacja jest wspólnym dziełem obydwu powiatów i prezentuje rzeczy szczególne i osobliwe w każdym z regionów. Życzymy Państwu wiele przyjemności w tej podróży za pomocą fotografii przez obydwa nasze powiaty.
 


Chopin na weselu w Żychlinie, czyli Fryderyka przygody na mniej poważną nutę (komiks pdf)

Chopin na weselu w Żychlinie, czyli Fryderyka przygody na mniej poważną nutęPoświęcone kompozytorowi wydawnictwo jest 20-stronicową, luźną w formie opowieścią o domniemanej przygodzie, jaka przytrafić się mogła 19-letniemu Fryderykowi w 1829 roku podczas trzydniowej gościny na weselu u Bronikowskich w Żychlinie.

Premiera komiksu, którego autorami są Szymon Adamus (scenariusz) i Paweł Kędzierski (rysunki), miała miejsce 3 września 2010 r. podczas Regionalnych Obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Żychlinie k. Konina.Chopin na weselu w Żychlinie (kolorowanka pdf)

Chopin na weselu w Żychlinie (kolorowanka)Kolorowanka autorstwa Pawła Kędzierskiego ma poprzez zabawę przybliżyć najmłodszym postać Fryderyka Chopina. 


Bursztynowy Szlak Rowerowy (ulotka pdf)

Bursztynowy Szlak RowerowyBursztynowy Szlak Rowerowy jest kolejnym ze szlaków Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych (WSSR) przebiegających przez powiat koniński. Wielkopolski odcinek liczy 200 km i przebiega z południa na północ wschodnią częścią Wielkopolski. Szlak rozpoczyna się w Sycowie skąd prowadzi na północny wschód – przez Wzgórza Ostrzeszowskie, Kobylą Górę, Ostrzeszów, Mikstat, Ołobok, Kalisz, Russów, Stare Miasto, Konin, Ślesin i dalej rynną jezior ślesińskich do Przewozu. 

Bursztynowy Szlak Rowerowy (ulotka)

Mapa turystyczna powiatu konińskiego
(VI wydanie)

Mapa turystyczna powiatu konińskiego (okładka)Kolejne wydanie mapy powiatu konińskiego przygotowane przez Wydawnictwo "Pietruska & Mierkiewicz". W szóstym wydaniu pojawiły się nowe szlaki rowerowe i konne przebiegające przez powiat. Uaktualniono również dane teleadresowe obiektów bazy noclegowej w powiecie.

 Rowerem po Ziemi Konińskiej (pdf)

Rowerem po Ziemi Konińskiej (okładka)W ramach cyklu "Turystyka dla aktywnych" proponujemy drugie wydanie przewodnika rowerowego. Zostało ono uaktualnione o przebieg Bursztynowego Szlaku Rowerowego w powiecie konińskim. 


Artykuły sponsorowane:

Wiadomości Turystyczne - Sonderausgabe ITB 2010 - Destination Poland
10-14 marca 2010 r.

Kreis Konin Natur Faszination und Urlaubsgenuss (pdf)

Artykuł przygotowany specjalnie do niemieckojęzycznego wydania "WT" dystrybuowanego podczas Targów ITB w Berlinie.


Wiadomości Turystyczne

Magazyn: Świat, Podróże, Kultura
- kwiecień/maj 2010 r.

"Amury z Konina" (pdf)

"Amury z Konina"
Rzeka Warta i liczne polodowcowe jeziora obfitują w ryby słodkowodne: leszcze, płocie, karasie, szczupaki. Największą gratką dla wędkarzy są jednak amury. Najdorodniejsze okazy ważą nawet kilkadziesiąt kilogramów...
 
Magazyn Świat - Podróże - Kultura

Polska Głos Wielkopolski - Poradnik turysty
17 czerwca 2010 r.

Konin na historycznych szlakach (pdf)

Konin na historycznych szlakachNieskażone lasy, czyste powietrze, jeziora pełne ryb, możliwość odpoczynku zarówno mniej, jak i bardziej aktywnego, a co najważniejsze, z dala od zgiełku wielkich miast i komercyjnych ośrodków wypoczynkowych. Brzmi nierealnie? A jednak! W myśl przysłowia: „cudze chwalicie, swego nie znacie” – wcale nie trzeba szukać daleko. 

Głos Wielkopolski

Przegląd Koniński - Lato w powiecie konińskim
6-12 lipca 2010 r.

Lato w powiecie konińskim (pdf)

Lato w powiecie konińskimWakacje i słoneczna pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad konińskimi jeziorami. Ale nasz powiat oferuje turystom nie tylko sieć szlaków wodnych, rowerowych, pieszych czy konnych. Pełną i aktualną ofertę turystyczną znaleźć można na stronie: www.turystyka.powiat.konin.pl.
Przegląd Koniński

Przegląd Koniński - Osobliwości i atrakcje powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego
5 paźdzerinka 2010 r.

Chopin odmienił Żychlin (pdf)

Chopin odmienił Żychlin Był rok 1829, kiedy to Fryderyk Chopin, wracając z podróży do Wiednia, zatrzymał się w Kaliszu u Adama Helbicha. Przyjaciel wybierał się na wesele do Żychlina, gdzie ślubowali znani Chopinowi: Melania Bronikowska i Wiktor Kurnatowski. Wydarzenie to nie odmieniło życia kompozytora, choć wspomniał o nim w liście do swojego przyjaciela. Przez długi okres fakt ten nie miał też znaczenia dla niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Konina.Przegląd Koniński
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting