Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności 2020 - kwiecień

Laptopy dla szkół

Laptopy dla szkół

Dwadzieścia sześć laptopów, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafi w maju do 3 szkół średnich prowadzonych przez Powiat Koniński. Na ten cel, z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego”, pozyskano niemal 70 tysięcy złotych.  
czytaj więcej
Bezpłatna pomoc psychologiczna i terapeutyczna

Bezpłatna pomoc psychologiczna i terapeutyczna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie z Ośrodkiem Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej rozszerza zakres zdalnej pomocy dla mieszkańców całego powiatu konińskiego. Dzięki współpracy z wolontariuszami – psychologami i psychoterapeutami powstała na portalu społecznościowym facebook Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy”. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie nie tylko dla osób samotnych, chorych, przebywających pod nadzorem epidemiologicznym i ich rodzin, ale także dla wszystkich, którzy w ostatnim czasie, przeżywają silny lęk, obniżenie nastroju lub kryzys emocjonalny. Psychologowie, terapeuci, psychoterapeuci oferują swoją pomoc on line i przez telefon w czasie pandemii koronawirusa i wspierają walkę z epidemią choroby COVID – 19.
czytaj więcej
Załóż konto na PUE ZUS bez wychodzenia z domu

Załóż konto na PUE ZUS bez wychodzenia z domu

Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to bardzo przydatne narzędzie. Poprzez założenie profilu na PUE ZUS szybko i bezpiecznie wyślesz wniosek o wsparcie z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej.
czytaj więcej
PUP w Koninie dla przedsiębiorców

PUP w Koninie dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie oferuje pracodawcom pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej COVID-19. Zachęcamy przedsiębiorców do zapoznania się z realizowanymi usługami.
czytaj więcej
Chrońmy pszczoły!

Chrońmy pszczoły!

Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu przypomina, że nieprawidłowe wykonywanie zabiegów środkami ochrony roślin, niesie za sobą duże zagrożenie dla pszczół.
czytaj więcej
Od jutra można składać wnioski w ramach nowego programu pomocowego PFRON

Od jutra można składać wnioski w ramach nowego programu pomocowego PFRON

10 kwietnia rusza program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii koronawirusa wsparcie dla osób niepełnosprawnych udzielane będzie przez PFRON za pośrednictwem samorządów powiatowych. Wnioski składane w systemie SOW przez uprawnionych mieszkańców powiatu konińskiego realizować będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.
czytaj więcej
strona 1 z 2
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting