Skocz do zawartości

Kwiecień

Laptopy dla szkół

Dwadzieścia sześć laptopów, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafi w maju do 3 szkół średnich prowadzonych przez Powiat Koniński. Na ten cel, z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego”, pozyskano niemal 70 tysięcy złotych.

Zakup sprzętu finansowany jest  w 100% z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dwadzieścia sześć laptopów przekazanych zostanie uczniom i nauczycielom z Zespołów Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz w Sompolnie, a także Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś w klasach tylko przed komputerami. Udział Powiatu Konińskiego w projekcie i pozyskanie środków na zakup laptopów, które przekazane zostaną do szkół, pozwoli usprawnić prowadzony przez placówki proces nauczania na odległość.

– Zapotrzebowanie naszych szkół na zakup sprzętu umożliwiającego zdalne nauczanie jest znacznie większe. Nie wszyscy uczniowie posiadają, bowiem komputery, czy laptopy, które pozwoliłyby im na naukę w systemie online. Cieszę się jednak, że choć w ograniczonym zakresie będzie można im tę zdalną edukację ułatwić. Dwadzieścia cztery laptopy trafią właśnie do uczniów, a dwa do nauczycieli. Takie zapotrzebowanie zgłosiły szkoły i to ich dyrektorzy wytypują osoby, którym wsparcie w tej formie zostanie udzielone – mówi Stanisław Bielik Starosta Koniński.

Projekt grantowy „zdalna Szkoła“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Laptopy dla szkół
Laptopy dla szkół
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting