Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności 2010 - wrzesień

Powiatowe obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Powiatowe uroczystości upamiętniające 71 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, połączone z obchodami Dnia Weterana i Misją Pojednania odbędą się w niedzielę 5 września w kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.
czytaj więcej
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011 w Sompolnie

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011 w Sompolnie

"Połowę dzieła dokonał, kto zaczął" - tymi słowami starożytnego poety Horacego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie powitali wszystkich przybyłych na uroczystą Powiatową Inaugurację Roku Szkolnego 2010/2011. Dzień ten był szczególnie ważny dla społeczności szkolnej ze względu na otwarcie nowoczesnych boisk sportowych przy ZSP w Sompolnie.
czytaj więcej
Regionalne Obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Żychlinie

Regionalne Obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Żychlinie

W Żychlinie koło Konina odbędą się dziś Regionalne Obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Głównym punktem uroczystości będzie odsłonięcie pomnika kompozytora przed Pałacem Bronikowskich w Żychlinie.
czytaj więcej
Uczczono 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina

Uczczono 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina

Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina było najważniejszym punktem Regionalnych Obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Żychlinie k. Konina. Uroczystość odbyła się w piątek 3 września przed pałacem rodziny Bronikowskich, dziś użytkowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
czytaj więcej

Warsztaty Tańca Ludowego i Współczesnego rozpoczęte

Wczoraj w Ośrodku Wypoczynkowym "Delfin" w Półwiosku Starym rozpoczęły się Warsztaty Tańca Ludowego i Współczesnego. W zajęciach biorą udział trzy grupy tańca ludowego oraz pięć grup tańca współczesnego, w sumie 99 młodych adeptów sztuki tanecznej. Są wśród nich reprezentanci Babiaka, Sarbic, Rychwała, Ślesina i Kleczewa.
czytaj więcej
Misja Pojednania po raz czternasty

Misja Pojednania po raz czternasty

"Siła serc i pamięci przywołujemy dziś we wspomnieniach Twoje dzieci wojno… wszystkie Twoje dzieci…." Po raz czternasty przy Stacji Drogi Krzyżowej "Pojednanie" w 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej spotkali się kombatanci, władze samorządowe powiatu konińskiego i miasta Konina. Uroczystość, która odbyła się w niedzielę 5 września była kontynuacją Misji Pojednania i hołd oddanym wszystkim ofiarom wojny.
czytaj więcej
strona 1 z 3
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting