Misja Pojednania po raz czternasty

"Siła serc i pamięci przywołujemy dziś we wspomnieniach Twoje dzieci wojno… wszystkie Twoje dzieci…."

Po raz czternasty przy Stacji Drogi Krzyżowej "Pojednanie" w 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej spotkali się kombatanci, władze samorządowe powiatu konińskiego i miasta Konina. Uroczystość, która odbyła się w niedzielę 5 września była kontynuacją Misji Pojednania i hołd oddanym wszystkim ofiarom wojny.

Przy Pomniku, przy którym wartę honorową zaciągnęli harcerze, odmówiona została modlitwa ekumeniczna i złożono kwiaty. Przypomniana też została treść Przesłania Kombatantów z października 1996 r. kiedy to osłonięto Stację Pojednanie.
Uroczystości pod Stacją poprzedziła Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych kombatantów oraz w intencji pokoju na świecie. Przewodniczył jej proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana w Koninie ks. Prałat Wojciech Kochański. Homilię zaś wygłosił Pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie Ks. Tadeusz Jelinek.
Gośćmi tegorocznych uroczystości była grupa młodzieży z Kozjatynia na Ukrainie, przedstawiciele kościoła ewangelicko-reformowanego ze Stanu Illinois w USA oraz konińscy członkowie Niemiecko-Polskiej Misji Pojednania im. Martina Mentzla.
Oprawę muzyczną obchodów zapewniła Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych z Bytomia.
W części poświęconej obchodom Dnia Weterana odbyło się spotkanie kombatantów z władzami samorządowymi i gośćmi, które uświetnił śpiewem piosenek żołnierskich chór "Działkowiec" działający przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Hutnik" w Koninie.

Misja Pojednania po raz czternasty