Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności 2008 - kwiecień

5 lat Grupy Ratowniczej PCK Konin

5 lat Grupy Ratowniczej PCK Konin

28 marca br. odbyły się uroczystości obchodów 5 lecia działalności Grupy Ratowniczej Polskiego Czerwonego Krzyża w Koninie. W konińskim Klubie „Energetyk” przy urodzinowym torcie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, firm i osób prywatnych, wspierających działalność konińskich ratowników.
czytaj więcej
Ruszył Punkt Informacyjno-Konsultacyjny WRPO w Koninie

Ruszył Punkt Informacyjno-Konsultacyjny WRPO w Koninie

1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Koninie ruszył terenowy Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2007 – 2013.
czytaj więcej

Ze spotkania w sprawie Goranina

W związku z prośbą sołtysa wsi Goranin o interwencję samorządu powiatowego w sprawie postępującej degradacji środowiska na obszarze miejscowego składowiska odpadów i jego otoczenia, Starosta Koniński zaprosił do urzędu zainteresowane strony w celu wypracowania rozwiązań służących wyeliminowaniu tej niekorzystnej dla mieszkańców Goranina sytuacji.
czytaj więcej

Można już składać wnioski w ramach Programu "PEGAZ"

W kwietniu br., Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych uruchomił kolejny moduł programu PEGAZ 2003, w ramach którego osoby niepełnosprawne mogą uzyskać pomoc finansową: na zakup sprzętu komputerowego bądź wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem.
czytaj więcej

Przedstawiciele powiatu konińskiego z kolejną wizytą w Estonii

Zgodnie z Protokółem o współpracy na 2008 r. podpisanym przez region Lääne Viru i Powiat Koniński w lutym br., w dniach 15 – 17 kwietnia, estoński partner gościć będzie delegację z naszego powiatu, w składzie: wicestarosta koniński Małgorzata Waszak, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale Renata Szczepaniak oraz pracownik Ośrodka Urszula Michalak.
czytaj więcej

Uczniowie z powiatu szlakiem pięciolinii

„Muzyka wpływa na osobowość człowieka, jego charakter i gust” – to motto spotkań organizowanych przez konińskie Starostwo i Państwową Szkołę Muzyczną w Koninie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego.
czytaj więcej
strona 1 z 3
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting