Uczniowie z powiatu szlakiem pięciolinii

„Muzyka wpływa na osobowość człowieka, jego charakter i gust” – to motto spotkań organizowanych przez konińskie Starostwo i Państwową Szkołę Muzyczną w Koninie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego.

Celem spotkań pn. „Szlakiem pięciolinii” jest edukacja muzyczna młodzieży - wprowadzenie młodych słuchaczy w świat muzyki instrumentalnej oraz rozwijanie wrażliwości i kultury muzycznej.

Tematem pierwszego z cyklu spotkań, które odbyło się 27 marca br,. były instrumenty strunowe. Uczniowie ze Szkół w Kleczewie, Sompolnie i Żychlinie wysłuchali koncertu na skrzypce i gitarę w wykonaniu nauczycieli z PSM : Jana Szkalskiego i Andrzeja Majewskiego.

Kolejne spotkania proponujące młodzieży różnorodne formy kontaktu i percepcji muzyki odbywać się będą w szkołach powiatu raz w miesiącu. Każde prezentować będzie nową grupę instrumentów muzycznych oraz kompozycje uznanych mistrzów muzyki poważnej.

Mamy nadzieję, że dając młodzieży szansę obcowania z tą formą sztuki, przyczynimy się nie tylko do pogłębienia ich wiedzy muzycznej ale zachęcimy do słuchania muzyki klasycznej.