Ruszył Punkt Informacyjno-Konsultacyjny WRPO w Koninie

1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Koninie ruszył terenowy Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2007 – 2013.

O godzinie 14.00, uroczystego otwarcia Placówki dokonali: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Maciej Dąbrowski, z-ca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Emilia Dunal, Starosta Koniński Stanisław Bielik oraz Wicestarosta Małgorzata Waszak.

Powiat Koniński, jest jednym z dziesięciu powiatów w Wielkopolsce, w którym powstanie Punkt Informacyjny WRPO na lata 2007 – 2013. Środki finansowe na jego prowadzenie, w wysokości ok. 7 tys. zł miesięcznie, przekazywać będzie zarząd województwa. Natomiast, konińskie Starostwo sfinansowało wyremontowanie lokalu i jego wyposażenie.

Uruchomienie Punktu w siedzibie Starostwa możliwe było dzięki decyzji Wojewody Wielkopolskiego o nieodpłatnym przekazaniu pomieszczeń, znajdujących się na parterze budynku urzędu.

Punkt Informacyjny w Koninie obsługiwać będzie potencjalnych beneficjentów mających siedzibę lub zamieszkałych na terenie miasta i powiatu konińskiego oraz powiatów sąsiednich.

W formie spotkań indywidualnych a także w formie elektronicznej i telefonicznej, dwoje wyłonionych w konkursie konsultantów Punktu Informacyjnego, udzielać będzie kompleksowej informacji o procedurach oraz zasadach wyboru projektów finansowanych ze środków WRPO.

Korzystając z usług Punktu, zainteresowani uzyskają odpowiedzi na każde pytanie dotyczące WRPO 2007-2013 , min.: jak skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach tego Programu; jakie są tryby i wymagane terminy złożenia wniosku aplikacyjnego oraz jakie dokumenty należy do niego dołączyć, by wniosek był kompletny. Chętni otrzymają także materiały informacyjne poświęcone Programowi w wersji drukowanej lub elektronicznej.

Punkt Informacyjny z siedzibą w konińskim Starostwie (pokój nr 167) czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Zainteresowani mogą zwracać się z pytaniami telefonicznie: 063 2403276 a także za pośrednictwem poczty elektronicznej: konin.wrpo@wielkopolskie.pl

Szczegółowe informacje dotyczące WRPO na lata 2007-2013 można też znaleźć na stronie internetowej: www.wrpo.wielkopolskie.pl