Skocz do zawartości

Baza danych o działaniach pomocowych

PomagamUkrainie.gov.pl

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia, a miliony Polaków niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy.
 
Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstała oficjalna platforma PomagamUkrainie.gov.pl. Poniżej udostępniamy linki do dwujęzycznego plakatu informacyjnego o platformie, który można wydrukować lub opublikować na swojej stronie internetowej. Platforma przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych działaniach pomocowych. Działa w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji. Uchodźcy mogą w tym miejscu znaleźć praktyczne informacje o dostępnym wsparciu.
 
Zachęcamy do zgłaszania na platformie PomagamUkrainie.gov.pl także Państwa inicjatyw. Tak skoordynowana pomoc szybciej dotrze do potrzebujących, których wciąż przybywa. To nie tylko ważne ułatwienie w dotarciu z informacją oraz adresowaniu pomocy odpowiadającej na konkretne potrzeby uchodźców.
 
  • Dwujęzyczny plakat informujący o platformie PomagamUkrainie.gov.pl, w wersji do druku lub opublikowania na stronie internetowej

Źródło: Biuro Programu Niepodległa
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting