Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

O odnawialnych źródłach energii w Starostwie.

O odnawialnych źródłach energii w Starostwie.

Jaki wpływ na środowisko mają kolektory słoneczne? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie szkolenia organizowanego w ramach projektu Akademia Słońca.
czytaj więcej
Pięknieje wielkopolska wieś

Pięknieje wielkopolska wieś

Cztery gminy powiatu konińskiego uzyskały dofinansowanie w drugim rozdaniu konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowanego w Programie Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Najwięcej, bo aż trzy projekty realizować będzie gmina Skulsk.
czytaj więcej

Szkolenie dla konsumentów 60+

Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat praw konsumenckich do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu.
czytaj więcej

Powstaje Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2011-2020

Ruszyły prace nad przygotowaniem powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się 7 października. Program ma zostać przedstawiony Radzie Powiatu Konińskiego na przełomie listopada i grudnia tego roku.
czytaj więcej
Delegacja powiatu na obchodach  rocznicowych w Ilmenau

Delegacja powiatu na obchodach rocznicowych w Ilmenau

„Mamy świadomość, że poprzez dzisiejsze obchody wracamy wraz z Państwem do jednego z najważniejszych wydarzeń, o ile nie najważniejszego, w powojennej historii Waszego Państwa i Narodu” - te słowa wicestarosta Andrzej Nowak skierował do uczestników obchodów 21 rocznicy zburzenia muru berlińskiego, które odbyły się 3 października w Ilmenau.
czytaj więcej
Powiat złożył wnioski do kolejnej edycji "schetynówek"

Powiat złożył wnioski do kolejnej edycji "schetynówek"

Powiat koniński złożył wnioski o dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych w ramach  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
czytaj więcej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting