Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Licheń. 6. rocznica śmierci Jana Pawła II

W szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, Sanktuarium Maryjne otworzy dla wszystkich zainteresowanych apartamenty, w których mieszkał Papież Polak w trakcie swojego pobytu w Licheniu Starym.
czytaj więcej
Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis

Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis

Dorota Gapska z Konina i Andrzej Łubik z Posady pełnili 1 kwietnia – w Prima Aprilis najważniejsze urzędy w powiecie konińskim. Nowi starostowie wylicytowali taką możliwość w styczniu, podczas 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Wtedy też wręczono im certyfikaty „Najbardziej zakręconych urzędników o wielkim sercu”.
czytaj więcej
Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Malowane, drapane czy wyklejane? Jakie techniki zdobienia świątecznych jaj dominować będą podczas powiatowego konkursu na „Najpiękniejszą pisankę” przekonamy się już w najbliższy piątek.
czytaj więcej

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Już po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej zorganizował Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.
czytaj więcej

Protokół o współpracy z powiatem Ilm podpisany

O  tym jak będzie wyglądała tegoroczna współpraca miedzy powiatem konińskim a Ilm Kreis, mówili w piątek (25 marca) na konferencji prasowej przedstawiciele obydwu samorządów. 
czytaj więcej

Akcja profilaktyczna chorób układu krążenia i cukrzycy w Żychlinie

Jak skutecznie zapobiegać chorobom układu krążenia i cukrzycy dowiedzą się uczestnicy akcji organizowanej 31 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
czytaj więcej
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting