Gala z okazji 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Gala z okazji 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbyła się w środę (22 października) w Konińskim Domu Kultury. Powiat Koniński reprezentowali na uroczystości Małgorzata Waszak, starosta koniński, Janusz Stankiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego oraz Andrzej Nowak, wicestarosta koniński.

Rocznicowa gala z okazji 95-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci była okazją do podziękowań i oddania szacunku tym, którzy codzienną postawą pokazują, że warto pomagać dzieciom. Wśród zaproszonych gości oprócz podopiecznych i działaczy TPD znaleźli się również samorządowcy, przedstawiciele instytucji i placówek oświaty, kultury i sportu.

Na wniosek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie, w dowód uznania za skuteczne działania w obszarze ochrony praw dziecka, Oddział Wielkopolski przyznał honorową odznakę „Przyjaciel Dziecka” Andrzejowi Nowakowi – wicestaroście konińskiemu. Odznaczenia wręczyli prezes Krystyna Chowańska oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Powiatowego TPD Eugeniusz Figura.

Zarząd Powiatu Konińskiego na wniosek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie przyznał natomiast tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego” działaczom wyróżniającym się wieloletnią pracą na rzecz dobra dziecka i rodziny. Z rąk Małgorzaty Waszak, starosty konińskiego i Janusza Stankiewicza, przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego odznaki otrzymali: Krystyna Pokora – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koninie, Renata Kopaczewska - kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Rychwale, Dorota Kubsik - kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Kramsku, Lidia Witkowska-Zając - pedagog w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym i Ośrodka Adopcyjnego TPD.

Po części oficjalnej przyszedł czas na gratulacje i życzenia. Gali towarzyszyły dwie wystawy – „Dziecko w obiektywie” Ryszarda Fórmanka oraz „Konińscy pisarze dzieciom” biblioteka pedagogiczna, publiczna i PWSZ.
Gala z okazji 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci