Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tegorocznym tematem przewodnim jest depresja.
Fundacja BGŻ BNP Paribas prowadzi rekrutację do XV edycji programu Klasa. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych, którzy bardzo dobrze się uczą, a jednocześnie pochodzą z mniejszych miejscowości i znajdują się w sytuacji materialnej utrudniającej im realizację życiowych planów i marzeń.
Ruszyła XI edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem jest wyróżnienie najlepszych przykładów turystyki wiejskiej.
Strażacy to grupa zawodowa, która cieszy się największym zaufaniem społecznym i uznaniem w Polsce. Nie tylko walczą z ogniem i ratują zdrowie i życie, lecz także strzegą nas i pomagają w wielu innych sytuacjach. Dlatego, aby im podziękować za swą pracę i poświęcenie już od 7 kwietnia będzie można zagłosować w plebiscycie „Strażak Roku” i wesprzeć swojego kandydata w drodze po nagrody.
Rada powiatu konińskiego obradowała po raz dwudziesty ósmy w tej kadencji. Posiedzenie zdominowały tematy o charakterze sprawozdawczym i informacyjnym.
„Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych – ma to związek z wypalaniem suchych traw. W marcu konińscy strażacy odnotowali prawie 40 pożarów traw w powiecie konińskim i mieście Konin. W większości przypadków prawdopodobną przyczyną ich powstania były podpalenia.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.