Zakończono nabór kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego 2019-2021. Organizacje pozarządowe z terenu powiatu konińskiego mogły do 27 grudnia 2018 r. zgłaszać kandydatów do Rady.

W wyniku przeprowadzonej procedury zgłoszono następujące osoby (lista kandydatów wraz z nazwą organizacji):
1. Ireneusz Ćwiek, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Mieście.
2. Magdalena Guźniczak, Ochotnicza Straż Pożarna w Licheniu Starym.
3. Magdalena Śliwińska, Stowarzyszenie Polska Gospodyni.
4. Andrzej Łącki, PTTK o/Konin.
5. Michał Kałużny, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Konin im. Szarych Szeregów.

Zebranie przedstawicieli organizacji, które zgłosiły kandydatów do Rady odbędzie się 9 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w sali 251 Starostwa Powiatowego w Koninie, Al. 1 Maja 9.
Członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Konińskiego reprezentujących organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty wybierają przedstawiciele organizacji, które zgłosiły kandydatów. Uprawnieni do głosowania są przedstawiciele organizacji legitymujący się pisemnym pełnomocnictwem organizacji do udziału w zebraniu i wykonywania prawa głosowania.