Tytuł "Brązowej Szkoły 2019" dla ZSEU w Żychlinie!

Magazyn "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie znalazł się na 301. miejscu w kraju i 25. w Wielkopolsce.

Każdego roku klasyfikacja magazynu "Perspektywy" wzbudza ogromne zainteresowanie wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.
O pozycji liceów w rankingu decydują: wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (45%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (25%) i wyniki w olimpiadach przedmiotowych (30%).

W rankingu techników kryteria są cztery, tj.: wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (30%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (20%), wyniki w olimpiadach przedmiotowych (20%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).