Turystyka konińska z nowej strony

Nową witrynę turystyczną promującą atrakcje regionu konińskiego uruchomiła Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA. Nowoczesny, przykuwający uwagę wygląd, duże zdjęcia, nowe funkcje, intuicyjność i prostota. Wszystko to ma ułatwić turyście szybkie dotarcie do poszukiwanych  informacji, zachęcić do pozostania na stronie, zapoznania się z ofertą, i w końcu do zaplanowania pobytu w regionie konińskim.

Na stronie www.turystyka.konin.pl będzie można zasięgnąć informacji o największych atrakcjach regionu, dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach czy też zlokalizować obiekt noclegowy lub restaurację. Nowa witryna dzięki swym funkcjonalnościom i budowie pozwoli na bardziej precyzyjne dotarcie z ofertą do turysty. Już od pierwszej strony zachęca do zapoznania się z propozycjami dla osób aktywnych, spędzających czas z rodziną lub przebywających w regionie służbowo. Jak efektywnie spędzić czas w regionie - podpowie nowe narzędzie jakim jest planer pobytu.  Warto go przetestować.

Główną przesłanką prowadzonych prac nad stroną było jednak jej dostosowanie do urządzeń mobilnych. „Prace nad nową stroną internetową były niezbędne przede wszystkim ze względu na postęp technologiczny i zmieniającą się rzeczywistość. Analizując dane statystyczne dotyczące ruchu na starej stronie wyraźnie widać, iż turyści oraz mieszkańcy naszego regionu chcąc zasięgnąć informacji korzystali w większości z telefonów komórkowych, rzadziej z komputera. Ta tendencja utrzymuje się i przewaga urządzeń mobilnych w ruchu na stronie, z roku na rok zdecydowanie rośnie. Podążając za aktualnymi trendami oraz oczekiwaniami turystów i mieszkańców stworzyliśmy nowy portal” – powiedział Marek Zawidzki Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

W najbliższym czasie Stowarzyszenie administrujące stroną internetową www.turystyka.konin.pl pracować będzie nad obcojęzycznymi wersjami strony. Zaplanowane są tłumaczenia witryny na język angielski i niemiecki.

Prace nad stworzeniem strony, które prowadzone były w roku 2018 sfinansowane zostały z dotacji z budżetu Powiatu Konińskiego.

źródło: LOT MARINA