Nowy harmonogram dyżurów punktów nieodpłatnych porad prawnych w powiecie konińskim obowiązuje od 2 stycznia 2019 r. Dodatkowo, w ramach świadczonej pomocy podczas dyżuru w Urzędzie Gminy Stare Miasto będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnej mediacji.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim i edukacji prawnej z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każdy obywatel, który uprzednio zarejestruje się na wizytę w punkcie (osoby zarejestrowane mają pierwszeństwo). Rejestracji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 800-1500 telefonicznie pod nr: 63 240 32 24 lub drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres e-mail: krzysztof.czajkowski@powiat.konin.pl.

Ponadto, na stronie internetowej powiatu konińskiego, w biuletynie informacji publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym dostępna jest lista innych jednostek świadczących nieodpłatnie poradnictwo prawne w wyspecjalizowanym zakresie.

Harmonogram pracy punktów nieodpłatnych porad prawnych w powiecie konińskim w 2019 r.