Aktualności 2015

Zakończono kwalifikację wojskową w powiecie konińskim

Prawie 98 % stawiennictwem zakończyła się 19 marca kwalifikacja wojskowa w powiecie konińskim. Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 w Koninie wydała ponad osiemset orzeczeń o zdolności do czynnej służby wojskowej.

Przed Powiatową Komisją Lekarską Nr 1 w Koninie stanęło 858 mężczyzn z rocznika 1996, przebadano także 8 osób z roczników starszych oraz 33 kobiety.

Spośród osób wezwanych do kwalifikacji wojskowej 802 z rocznika podstawowego uznano za zdolne do czynnej służby wojskowej (kat. A), 32 za częściowo niezdolne w czasie pokoju (kat. D) oraz całkowicie niezdolne 24 (kat. E). Tylko trzem paniom przyznano kat. D, pozostałe otrzymały kat. A. W gronie tym znalazły się również wszystkie osoby z roczników starszych. Na dodatkowe badania skierowano 27 osób, natomiast główną przyczyną niestawiennictwa była zmiana miejsca zamieszkania – poinformował Paweł Figurski Sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1 w Koninie.

Komisja lekarska poza wywiadem i badaniem uwzględniała dokumentację medyczną przedstawioną przez osoby badane. W przypadku podejrzenia choroby lub ułomności kierowała kwalifikowanych na dodatkowe badania specjalistyczne.

Do stawiennictwa przed Powiatową Komisję Lekarską Nr 1 w Koninie w bieżącym roku wezwano 878 osób z rocznika podstawowego, 54 z roczników starszych i 33 kobiety.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie konińskim