Aktualności 2015

Wszystko o sukcesji

Warsztaty nt. sukcesji rodzinnejPrzedsiębiorców chcących dowiedzieć się, Jak przekazać firmę następcom?, Kiedy rozpocząć sukcesję?, W jaki sposób dokonać podziału majątku?, zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się 14 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Dworze Arkadia.

Tylko 30% firm rodzinnych przetrwa proces sukcesji, planując go i systematycznie wdrażając w życie firmy i rodziny. Warto jest już teraz pomyśleć o nim i zacząć planować sukcesję, aby nie była ona rewolucją dla całej firmy i rodziny. Efektywna zmiana sterów w firmie rodzinnej to proces co najmniej 7-letni. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom stworzyliśmy projekt „Kody Wartości”. Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału spotkaniu, którego ideą jest przekazanie najważniejszych informacji związanych z sukcesją oraz wdrożenia rozwiązań, które umożliwią bezbolesne przejście tego procesu.

Dlaczego warto?
  1. poznasz kluczowe czynniki sukcesu procesu sukcesji;
  2. dowiesz się od czego rozpocząć działania sukcesyjne;
  3. zdiagnozujesz się na jakiem etapie sukcesji jesteś i co powinieneś zrobić w następnym kroku;
  4. otrzymasz praktyczne narzędzia do wykorzystania w swojej firmie;
  5. poznasz 7 kroków udanej sukcesji.
Każda firma rodzinna uczestnicząca w spotkaniu otrzyma bezpłatnie materiały wspomagające przeprowadzenie sukcesji, czyli:
  1. Książkę „Kody wartości – czyli jak skutecznie przejść sukcesję” autorstwa dr. Adrianny Lewandowskiej
  2. Przewodnik SOS – Sytuacja Nagłej Sukcesji
  3. Pakiet 50 praktycznych narzędzi do przeprowadzania sukcesji dla 7 zaangażowanych grup – właściciela, sukcesora, sukcesorki, rodziny, pracownika, managera zewnętrznego, pracownika, moderatora procesu
  4. Audiobook przedstawiający sukcesję rodziny Sierpińskich
  5. Film instruktażowy
Warsztaty poprowadzi ekspert projektu „Kody Wartości” Mateusz Kowalewski, wiceprezes w firmie HORTIMEX. Przedsiębiorca rodzinny w drugim pokoleniu. Praktyk nowoczesnej organizacji i zarządzania firmą rodzinną. Obszary zainteresowań: modele biznesowe, zarządzanie strategiczne, zarządzanie przez wartości, społeczna odpowiedzialność biznesu, systemy zarządzania jakością, sukcesja.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja na stronie www.sukcesja.org.pl lub za pomocą formularza zgłoszeniowego, który prosimy przesłać na adres zk@lp7.pl

Zaprasamy 14 maja – Dwór Arkadia (ul. Jana Pawła II 104, Konin).

Program spotkania