Wielkopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2015

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto gościć będzie we wtorek (12 maja) bibliotekarzy z Wielkopolski.

Wielkopolscy bibliotekarze swoje święto – Wielkopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2015 – będą celebrować w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto. Obchody staną się okazją do wręczenia pracownikom wyróżnień oraz nagród, a także otwarcia nowej siedziby biblioteki im. prof. Joanny Papuzińskiej. Po części oficjalnej goście wysłuchają koncertu wokalistów ze Studia My Voice.

Uroczystości poprzedzi próba ustanowienia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu bajek przez autorów oraz ilustratorów książek dla dzieci. Zainteresowanych biciem rekordu organizatorzy zapraszają na godz. 10.00 do Przedszkola Samorządowego (ul. Kasztanowa 2, Stare Miasto).

Organizatorami przedsięwzięcia są: Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wójt Gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki.

Uroczystość odbędzie się 12 maja 2015 r. o godz. 11.00.