Uczczą 70 lat pokoju

Zaproszenie, flaga Polski Starosta Koniński, Wójt Gminy Kramsk oraz Proboszcz Parafii św. Stanisława BM w Kramsku zapraszają 13 maja 2015 r. na obchody rocznicowe upamiętniające zakończenie II wojny światowej.

Uroczystość, z udziałem Kompanii Honorowej 33. Bazy LotnictwaTransportowego w Powidzu, rozpocznie się o godzinie 19.00 na placu przed kościołem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kramsku.

Po wystąpieniu starosty odmówiona zostanie Liturgia Słowa. Bohaterowie II wojny światowej uczczeni zostaną apelem pamięci i salwą honorową, a przedstawiciele władz samorządowych złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem „W hołdzie Poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny”.

Bezpośrednio po uroczystości (ok. godz. 20.00) wyruszy Procesja Fatimska będąca dziękczynieniem za 70 lat pokoju w Polsce.

Inicjatorami i organizatorami obchodów rocznicowych upamiętniających zakończenie II wojny światowej są Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Gminy Kramsk oraz Proboszcz Parafii św. Stanisława BM w Kramsku.