Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

"Turkusowy akcent w garderobie"

Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika obchodzony będzie w Polsce 8 maja 2015 r. już po raz drugi. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym Starostwo Powiatowe włączy się w akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi „Magnolia”.
 
Tegoroczna akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na nowotwory strefy intymnej, konieczność regularnych badań kontrolnych i solidarności z chorymi przebiegać będzie pod hasłem „turkusowy akcent w garderobie”. Do akcji włączą się również społeczności szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat koniński.
 
Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), rak jajnika to trzeci najczęściej występujący nowotwór ginekologiczny na świecie i drugi w Polsce. Ze względu na niespecyficzne objawy i brak świadomości wśród kobiet, nowotwór ten najczęściej diagnozowany jest już w stadium zaawansowanym. Poza konsekwencjami dla zdrowia, rak jajnika wywołuje spadek samooceny i poczucie utraty kobiecości. „Turkusowa akcja” ma na celu szerzenie świadomości na temat raka jajnika, jego objawów, diagnostyki i metod leczenia.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting