Spalarnia rośnie w oczach

Dzień otwarty w Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi był znakomitą okazją dla mieszkańców i samorządowców z regionu konińskiego do zwiedzenia zakładu i obejrzenia największej w regionie inwestycji – budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZTUOK) w Koninie.

Przez cały piątek 8 maja można było oglądać zarówno składowisko odpadów, sortownię i to co przykuwa największą uwagę okolicznych mieszkańców – powstający ogromny Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, do której będzie trafiał strumień odpadów komunalnych powstających na obszarze Projektu. Przedsięwzięcie swoim zasięgiem obejmuje 36 gmin, leżących na terenie czterech powiatów województwa wielkopolskiego i miast subregionu konińskiego o łącznej populacji ponad 370 tysięcy ludności.

W powiecie konińskim do projektu przystąpiły gminy: Kramsk, Krzymów, Skulsk, Wilczyn, Kazimierz Biskupi, Golina, Rzgów, Rychwał, Grodziec, Stare Miasto, Wierzbinek, Ślesin, Kleczew, Sompolno. Największym udziałowcem spółki jest miasto Konin.

Przedsięwzięcie w około 50% współfinansowane jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość prac powinna zgodnie z harmonogramem zakończyć się w grudniu 2015 r.
Dzień otwarty w Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi
Odwiedzającym spalarnię towarzyszyła Elżbieta Streker-Dembińska, kierownik jednostki realizującej pr
Segregacja odpadów
Spalarnia odpadów