Już wkrótce Dzień Dziecka. Nie wiesz jak i gdzie go spędzić? Zapraszamy do udziału w imprezach, które dla swoich najmłodszych mieszkańców oraz ich opiekunów zorganizowali włodarze Gmin Powiatu Konińskiego.

Wyczekiwany przez małe i większe pociechy, a także przez starszą dziatwę Dzień Dziecka, obchodzony w Polsce od 1950 r., jest okazją do spędzenia czasu na wspólnych zabawach w gronie rodzinnym oraz ze znajomymi. Zorganizowane w gminach na tę okoliczność festyny oferują szereg atrakcji zarówno dla młodszych oraz starszych uczestników.

Do wspólnego świętowania Dnia Dziecka (29 maja 2015 r.) zaprasza Dom Kultury w Golinie. Od godz. 16.30 na najmłodszych mieszkańców Goliny w Parku Miejskim czekać będzie Kubuś Puchatek. Ponadto bogaty program imprezy obejmuje: gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy, przejazd samochodem strażackim oraz za darmo zjeżdżalnie dla dzieci.

Dzień później (30 maja 2015 r.) odbędzie się Gminny Dzień Dziecka w Krzymowie. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzymowie, zapraszają na występy dzieci i młodzieży, pokazy szczudlarzy, liczne konkursy z nagrodami, gry i zabawy integracyjne, darmowe dmuchańce oraz zabawę taneczną. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00.
Tego dnia świętować będą również mieszkańcy gminy Rychwał. Burmistrz Rychwała wspólnie z mieszkańcami Grabowej zachęcają do udziału w V Pikniku Rodzinnym „Wspólnie po zdrowie”. Inicjatorzy przedsięwzięcia zachęcają do aktywnego wypoczynku i udziału w rajdzie rowerowym oraz spacerze nordic walking. Po intensywnym wysiłku zarówno cykliści, jak i piechurzy zrelaksują się w Grabowej na V Pikniku Rodzinnym. Najmłodsi swoją energię spożytkują podczas zabawy na dmuchańcach.

Rodzinny weekend (30-31 maja) z licznymi atrakcjami odbędzie się w Kazimierzu Biskupim. Dwudniowe świętowanie rozpocznie Sportowa sobota i stanie się okazją do podsumowania 36. Rajdu dla dzieci. Będą one mogły wziąć również udział w konkursie na najliczniejszą rodzinę i najmłodszego uczestnika oraz w quizie o Koninie i gminie Kazimierz Biskupi i konkursach sprawnościowych. Równie ciekawie zapowiada się Rodzinna Niedziela. Tego dnia, fundacja Wspaniały początek, przeprowadzi warsztaty dla mam i niemowlaków, dzieci zatańczą zumbę i skorzystają z wielu atrakcji.

Moc niezapomnianych wrażeń zagwarantuje udział w Gminnym Dniu Dziecka w Ślesinie. Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin (31 maja 2015 r.) zaprasza na plażę przy Termach Ślesińskich, gdzie o godz. 14.00 rozpoczną się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, a godzinę później najmłodsi będą mieli okazję pożeglować po Jeziorze Ślesińskim. Małe „wilki morskie”, po zejściu na ląd obejrzą występy grup tanecznych, wysłuchają koncertu piosenki dziecięce, zrelaksują się z „Chłopakami z jednej paki”, a na plaży zatańczą zumbę.
Również boisko sportowe przy Zespole Szkół w Wilczynie, stanie się areną Gminnego Dnia Dziecka „Żyj zdrowo i sportowo”. Przed zgromadzonymi wystąpią zespoły wokalne i taneczne, swoje umiejętności zaprezentują strażacy oraz sportowcy. Animatorzy pomalują dzieciom buzie i zainteresują innymi atrakcjami.

Zapraszamy!