RAZEM 89

W odpowiedzi na apel Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Powiat Koniński włączy się do wspólnych konińskich obchodów 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Wspólne obchody Starostwo Powiatowe w Koninie organizuje z Miastem Konin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie, senatorem Ireneuszem Niewiarowskim, III Liceum w Koninie, Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Młodzieżowym Dmem Kultury w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Obchody rocznicy wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku i które były początkiem wielkiej zmiany ustrojowej oraz początkiem ponownego włączania Polski do rodziny zjednoczonej Europy, odbywać się będą w Koninie w dniach od 17 lutego do 4 czerwca  2014 roku.

Konińskie obchodów rocznicy wyborów to między innymi: konkurs plastyczny „Ku wolności” dla dzieci w wieku 10-13 lat, konkurs plastyczny „Ku wolności” dla młodzieży w wieku 13-16 lat oraz konkurs wiedzy historycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  piknik patriotyczno-sportowy z okazji Święta Flagi, konferencja historyczna „Ku wolności” z udziałem byłego premiera prof. Jerzego Buzka oraz Władysława Frasyniuka oraz  Festyn Wolności i happening „Żywa flaga”. (harmonogram wydarzeń dostępny będzie na stronie internetowej powiatu oraz witrynach pozostałych współorganizatorów)

W Komitecie Organizacyjnym zgodzili się uczestniczyć: Ireneusz Niewiarowski, senator RP (przewodniczący), Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina, Małgorzata Waszak, starosta koniński, dr Joanna Chojnacka-Gärtner, prorektor ds. promocji i rozwoju PWSZ w Koninie, Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Dariusz Sypuła, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie oraz dr Krzysztof Wereszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o włączenie się do obchodów tego wyjątkowego święta przez uczestnictwo uczniów w konkursach i pozostałych imprezach przygotowanych z myślą o młodzieży i dla młodzieży.

Harmonogram wydarzeń
Regulamin konkursu historycznego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci w wieku 10-13 lat
Regulamin konkursu plastycznego dla młodzieży w wieku 13-16 lat