Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

O jednorazowe stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego mogą starać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci szkół wyższych zamieszkujący na stałe w Województwie Wielkopolskim. Wnioski należy złożyć do 30 września 2014 r.

Zgodnie z „Regulaminem przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego”, kandydatów do stypendium mogą proponować dyrektorzy szkół i kolegiów (kategoria „Uczeń”) oraz rektorzy, prorektorzy uczelni wyższych i upoważnione przez nich osoby (kategoria „Student”).

Osiągnięciami kwalifikującymi do otrzymania stypendium w kategorii „Uczeń” są:
  • wyniki uzyskane w olimpiadach, konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim;
  • aktywność naukowa (działalność w kole naukowym, udział w wymianie międzynarodowej oraz projektach naukowo-badawczych itp.).

Osiągnięciami kwalifikującymi do otrzymania stypendium w kategorii „Student” są:
  • wyniki uzyskane w konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim;
  • aktywność naukowa:
    1. publikacje naukowe,
    2. uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym,
    3. udział w konferencjach o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym,
    4. działalność w kole naukowym, dodatkowe praktyki i staże (w tym zagraniczne), itp.

Do wniosku należy dołączyć potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę kserokopie dokumentów poświadczających:
  • zamieszkanie kandydata do stypendium na terenie województwa wielkopolskiego,
  • osiągnięcia opisane we wniosku.

Wnioski wraz z dokumentami należy złożyć w departamencie Edukacji i Nauki,
ul. Piekary 17, 61-823 Poznań, pok. 801 w terminie do 30 września 2014 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej UMWW.