Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

X Rychwalskie Impresje Muzyczne – Powiatowy Piknik Orkiestr

X Rychwalskie Impresje Muzyczne – Powiatowy Piknik Orkiestr odbyły się w miniony weekend (14-15 września) w Rychwale. Na rychwalskiej scenie zaprezentowało się wiele zaprzyjaźnionych orkiestr dętych, zespołów i kapel.
 
Jubileuszowe X Rychwalskie Impresje Muzyczne – Powiatowy Piknik Orkiestr zainaugurowała barwna parada uliczna, którą tworzyły amatorskie orkiestry dęte wraz z mażoretkami z powiatów: konińskiego, kaliskiego, średzkiego, wrzesińskiego, słupeckiego oraz spoza województwa wielkopolskiego, grupy motocyklowe, a także licznie przybyli goście. Korowód przeszedł ulicami Rychwała do parku miejskiego.
 
Podczas dwudniowego święta zaprezentowało się wiele zaprzyjaźnionych orkiestr dętych, zespołów i kapel tj. Kapela Góralska Po Ćmoku, Metrium, Jii....ha oraz Capri. Jedną z atrakcji wieczoru był widowiskowy pokaz tancerzy ognia w wykonaniu grupy Art Of Fire.
 
Jubileuszowe obchody były okazją do wręczenia tytułu „Zasłużony dla powiatu konińskiego”, organizatorowi muzycznych impresji, Orkiestrze Dętej „Quantum” Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale – w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury, edukacji muzycznej oraz integracji środowisk muzycznych i społeczności lokalnej powiatu konińskiego, za promowanie powiatu w kraju i za granicą.
 
Zwieńczeniem jubileuszowego święta była biesiada z zespołem Capri
Miejsko Gminna Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie (Powiat Kaliski)
Tarnogórska Orkiestra Dęta
Pokaz tancerzy ognia w wykonaniu grupy Art Of Fire
Występ Orkiestry Dętej
Mażoretki Orkiestry Dętej
Wręczenie tytułu
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting