Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

Wspólnie "odkrywamy czystą Polskę"!

Najbliższy weekend upłynie w powiecie konińskim na „odkrywaniu czystej Polski”.
 
Już od dwudziestu lat, trzeci weekend września związany jest ogólnoświatową akcją Clean up the World, w Polsce znaną jako „Sprzątanie świata”. Tegoroczna kampania pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę” nawiązuje do szacunku i troski o wszystkie elementy przyrody i sprzeciwia się dzikim wysypiskom w lasach oraz na łąkach i terenach otwartych.
 
Starostwo Powiatowe w Koninie włączyło się w kampanię promującą sprzątanie Świata już po raz czternasty.
 
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, tak jak w latach ubiegłych, kupił 7000 worków na śmieci i 7000 rękawic ochronnych, które od września przekazywane są zainteresowanym gminom. Zachęcając do porządkowania powiatu zgodnie z zasadą segregacji odpadów, każda z gmin otrzyma 500 worków w pięciu kolorach: zielonym - na szkło kolorowe, białym - na szkło bezbarwne, niebieskim - na papier, żółtym - na tworzywa sztuczne oraz czarnym z przeznaczeniem na pozostałe odpady.
 
Udział w „odkrywaniu czystej Polski” potwierdziły urzędy wszystkich 14 gmin. Akcją sprzątania objęty zostanie więc cały teren naszego powiatu.
 
Lokalne działania wspierać będzie szeroko zakrojona edukacja w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Poza propagowaniem wiedzy o tym jak unikać tworzenia odpadów oraz jak prowadzić ich selektywną zbiórkę, akcja posłuży promocji wykorzystania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu pomocy potrzebującym.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting