Wielkopolska najlepsza w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ełku

Reprezentacja Wielkopolski z wynikiem 531 punktów w klasyfikacji generalnej została laureatem Finału Centralnych XVI Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych – Ełk 2013.

Wysoka forma oraz znakomite przygotowanie do zawodów przyniosły reprezentacji Wielkopolski zwycięstwo (zaowocowały zwycięstwem) w Finale Centralnych XVI Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych – Ełk 2013. Spośród 16 województw reprezentacja Wielkopolski w punktacji generalnej zajęła I miejsce przed województwem lubelskim i łódzkim. Swój udział w tym wyjątkowym i historycznym zwycięstwie miały drużyny z Powiatu Konińskiego: Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego Medyk Konin zajmując II miejsce w piłce nożnej kobiet i Ludowy Zespół Sportowy POLONIA Golina zajmując III miejsce w piłce nożnej mężczyzn.

Przez trzy dni prawie 1000 zawodników z całej Polski rywalizowało w konkurencjach bloku rekreacyjnego:
  • piłce siatkowej,
  • piłce nożnej,
  • koszykówce,
  • piłce siatkowej plażowej,
  • przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn oraz sztafecie,
  • czwórboju,
  • wyciskaniu odważnika i rzucie do kosza w kategoriach open
oraz konkurencjach bloku turystycznego:
  • marszu na orientację,
  • nordic walking,
  • ustawianiu namiotu na czas,
  • rowerowym torze przeszkód,
  • wędkarstwie,
  • sztafecie rodzinnej,
  • ocenie miasteczka turystycznego.

Klasyfikację generalną wygrało województwo wielkopolskie zdobywając 531 punktów, przed lubelskim – 505 punktów i łódzkim – 469 punktów.

Do sukcesu woj. wielkopolskiego przyczynili się zawodnicy z Powiatu Konińskiego, a mianowicie: KKPK Medyk Konin zajmując II miejsce w piłce nożnej kobiet (w składzie: Sandra Bocian, Ilona Dobrzańska, Alicja Damkotowicz, Paulina Pajor, Karolina Pieczyńska, Aleksandra Polak, Magda Wośkowiak wraz z opiekunem Wiesławem Tomaszewskim) i LZS POLONIA Golina zajmując III miejsce w piłce nożnej mężczyzn (w składzie: Piotr Kusiołek, Michał, Dyrczak Marcin Kamiński, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Alan Kujawa, Kamil Juśkiewicz).

Ponadto złote medale dla Wielkopolski wywalczyli reprezentanci Bloku Turystycznego, przedstawiciele Piłki Siatkowej Plażowej Kobiet z Klubu UKS Środa oraz Turyści w konkurencji „Marsz na Orientację” z SKT Chodzież. Srebrne medale otrzymała Rodzina z UKS Orkan Środa, Piłka Koszykowa Mężczyzn z UKS Orkan Września i konkurencja indywidualna „Rzuty do kosza” przedstawiciel z UKS Orkan Września. Brązowe medale uzyskali reprezentanci Piłki Siatkowej Trawiastej Kobiet z UKS Środa, Piłki Koszykowej Kobiet z UKS Ogólniak Środa, konkurencji „Marsz z kijkami” oraz „Rowerowy tor przeszkód”, których przedstawicielami był Klub SKT Chodzież.

Organizatorem Igrzysk było Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Ełku.
Inauguracja XVI Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych – Ełk 2013
Rozgrywki w piłkę nożną kobiet
Rozgrywki w piłkę nożną mężczyzn
Przeciąganie liny mężczyzn - reprezentacja Goliny