Skocz do zawartości

Wrzesień

Jubileuszowy odpust w Bieniszewie

Ojcowie Kameduli obchodzić będą w najbliższy weekend jubileusz 350-lecia pobytu na wniesieniu w Bieniszewie k. Konina. Uroczystości połączone są z tradycyjnym odpustem związanym ze świętem Matki Bożej Siewnej.

Uroczystości w eremie Pięciu Braci Męczenników w Bieniszewie rozpoczną się w sobotę konferencją naukową pt. „O roli kamedułów”. Tego samego dnia o 16.30 rozpoczną się uroczystości religijne związane z jubileuszem 350-lecia fundacji kamedułów. Rozpoczną je nieszpory, po których Mszę św. odprawi bp Wiesław Mering - ordynariusz diecezji włocławskiej.
W niedzielę zaplanowano aż pięć mszy świętych. Główna uroczystość odpustowa rozpocznie się o 12.00 i sprawowana będzie przy ołtarzu polowym. W Bieniszewie warto jednak pojawić się na sztuce plenerowej o Pięciu Świętych Braciach Męczennikach, którą o 10.45 zaprezentują członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Ziemi Kazimierskiej.
 
Kameduli to zakon powstały we Włoszech na początku XI wieku. Obecnie w Polsce są tylko dwa klasztory kamedulskie. Kamedułów wyróżniają surowe reguły zakonne oparte na poście milczeniu, pracy i kontemplacji.
 
350-LECIE FUNDACJI KAMEDUŁÓW 1663-2013

Sobota 7 września 2013 r.

11.00 - Konferencja naukowa  "O roli Kamedułów"
16.30 - Nieszpory i Msza św. pod przewodnictwem J. E. KS. Bp. Wiesława Alojzego Meringa - ordynariusza diecezji włocławskiej w klasztorze oo. Kamedułów

Niedziela 8 września 2013 r.

5.45 -  Jutrznia
6.10 - Msza św. konwentualna w kościele OO. Kamedułów
8.00 -  Msza św. - ołtarz polowy
9.30 - Msza św. ołtarz polowy
10.45 - Sztuka plenerowa o Pięciu Świętych Braciach Męczennikach
12.00 - SUMA ODPUSTOWA

17.00 - Msza święta - ołtarz polowy
Program Obchodów 350-lecia Klasztoru
Widok na główny ołtarz w Klasztorze oo. Kamedułów
Klasztor oo. Kamedułów w Bieniszewie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting