Fredro w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie

Utwory Aleksandra Fredry wybrzmiały 7 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. W akcji Narodowe Czytanie 2013. Aleksander Fredro w sobotnie przedpołudnie wzięli udział najmłodsi mieszkańcy miasta oraz powiatu konińskiego wraz z rodzicami i opiekunami

Dzieci z dużym zainteresowaniem oraz zaciekawieniem wsłuchiwały się w interpretację wybranych bajek, które tego dnia przedszkolakom czytali przedstawiciele samorządów i instytucji lokalnych oraz mediów lokalnych, a w postać samego bajkopisarza – Aleksandra Fredrę wcielił się Witold Nowak.
Czas spędzony na wspólnym czytaniu małym mieszkańcom uatrakcyjnili – Małgorzata Waszak – Starosta Koniński, Józef Nowicki – Prezydent Miasta Konina oraz Piotr Rybczyński – Kierownik Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Koninie wcielający się w postaci „Pawła i Gawła”, Henryk Janasek – Dyrektor MBP w Koninie przeczytał milusińskim wiersz pt. „Żabki”, Witold Nowak – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Konińskiego zapoznał dzieci z wierszem „Czyżyk i Zięba”, natomiast Aneta Kwiatkowska – Dyrektor Zarządzający Radia Konin przeczytała „Małpę w kąpieli”, z kolei „Bajeczka o osiłku” wybrzmiała z ust Joanny Szwankowskiej dziennikarki Radia Zet Gold, „Bajkę o sowie” odczytała Beata Pieczyńska dziennikarka portalu Konin naszemiasto, a "Wiatr i noc” – Izabela Gorzelańczyk dziennikarka Przeglądu Konińskiego.

Ponadto dzieci obejrzały wystawę pt. „Aleksander Fredro i jego twórczość w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie” oraz zaznajomiły się z jego twórczością. Miłym akcentem był także konkurs rysunkowy z nagrodami pt. „Figle i psoty”.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich, którzy odwiedzili MBP w Koninie była przesłana przez Kancelarię Prezydenta RP okolicznościowa pieczęć, którą pracownicy Biblioteki stawiali na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach książek z utworami Aleksandra Fredry.
W akcji Narodowe Czytanie 2013. Aleksander Fredro wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 5 w Koninie, Punktu przedszkolnego „Kraina radości” ze Sławska, Szkoły Podstawowej z Goliny, a także indywidualnie mali mieszkańcy miasta i powiatu konińskiego i ich rodzice. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Organizatorami przedsięwzięcia byli – Starostwo Powiatowe w Koninie, Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz Urząd Miejski w Koninie.
Mali uczestnicy konkursu rysunkowego
Witold Nowak czyta bajkę "Czyżyk i Zięba"
Aneta Kwiatkowska – Dyrektor Zarządzający Radia Konin czytała
Bajkę
Każdy uczestnik otrzymał upominek
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Narodowego Czytania 2013. Aleksander Fredro w towarzystwie Witolda No
Narodowe czytanie - Fredro
Henryk Janasek – Dyrektor MBP w Koninie przeczytał milusińskim wiersz pt.
Mali goście sobotniego spotkania
Wystawa pt.